Ve čtvrtek 12. září 2024 proběhl na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity Adaptační den, kterého se zúčastnilo kolem 300 nových studentů. Akce se konala v prostorách moderního City Campusu Ostravské univerzity a nabídla bohatý program, který nováčkům pomohl lépe se zorientovat v univerzitním prostředí a připravit se na začátek jejich vysokoškolského života.

Kvůli nepříznivému počasí se celá akce odehrávala uvnitř budovy City Campusu. I přesto byl pro účastníky připraven pestrý program. Po oficiálním zahájení v hale míčových sportů byli studenti přivítáni proděkanem Tomášem Koudelou, který pronesl úvodní slovo. Celý Adaptační den moderoval Adam Motyka, který studenty provedl programem a zajistil, aby vše probíhalo v přátelské a uvolněné atmosféře. Studenti získali také základní informace o studiu a životě na fakultě.

V rámci následného programu měli studenti příležitost navštívit i tematické stánky, kde se dozvěděli informace o svém budoucím studiu. Mezi nimi byly stánky Studijního oddělení PdF, Studovny PdF, Poradenského a kariérního centra, Praxe a recipročních aktivit, Internacionalizace s nabídkou výjezdů do zahraničí a také Sportovní reprezentace a akademický sport. Tyto informační body poskytly studentům užitečné rady a tipy, jak co nejlépe využít svůj čas na univerzitě.

Velkým hitem byla týmová hra „Survivor Adventure“ připravena spolkem Pedagogické fakulty OU UNIFUN, při které studenti plnili různé úkoly a soutěže na více než 15 stanovištích. Tyto aktivity nejenže pobavily, ale také pomohly prolomit ledy mezi novými studenty a vytvořit příležitosti k navázání nových přátelství. Program také zahrnoval interaktivní divadelní představení souboru OSUd z Katedry sociální pedagogiky.

Závěr Adaptačního dne patřil afterparty s DJ Mirkem Rešlem, která poskytla studentům prostor k odpočinku po náročném dni plném zážitků. Pozitivní ohlasy účastníků, přátelská atmosféra a spokojenost organizátorů potvrdily, že Adaptační den se stal skvělým startem do nového akademického roku.