A Erasmus může začít…

Autor: , 16. 9. 2015

Sjeli se sem ze všech koutů světa, aby prožili pravděpodobně nejsilnější semestr v jejich životě a po včerejším přivítání univerzitou bylo jasné, že se jim líbit bude.


JSOU TADY. Zahraniční studenti včera oficiálně začali studium na OU.

Ostravská univerzita včera přivítala zahraniční studenty: namísto sáhodlouhých oficiálních projevů se jim dostalo vtipů, pozvánek a praktických informací.

Prorektor pro mezinárodní vztahy doc. Daniel Jandačka jim například prozradil, že už brzy si budou moci dát oficiální pivo studentů Ostravské univerzity: IQač, který navíc obsahuje mozku prospěšnou ginko bilobu.

Že budou z Ostravy odjíždět obohaceni nejen o vědomosti, ale také o zážitky, o to se zase postará International Student Club – studentská organizace, která zahraničním studentům pomáhá v začátcích a pořádá pro ně seznamovací, kulturní i sportovní akce.

Teď ještě necháváme zahraniční studenty vydechnout po příjezdu a vykoupat se v jejich kulturních šocích, ale již brzy je začneme opět zpovídat do Vámi oblíbeného seriálu rozhovorů Za půl roku našincem. Pondělí opět budou patřit multikulturním zážitkům našich zahraničních kolegů.

FOTO: Tereza Gerthnerová

Související články: