4. ročník Noci venku je tady!

Autor: , 12. 11. 2015

Unikátní akce z dílny Fakulty sociálních studií vám 19. listopadu umožní prožít noc jako žádnou jinou. Kromě přespání na ostravském Hlavním nádraží na vás čeká i spousta workshopů, setkání s lidmi „z ulice“ a budete mít i možnost pomáhat.

Z minulých ročníků. Letos se bude Noc venku konat na ostravském Hlavním nádraž. FOTO: Pavel Zuchnický

Sbalte spacák a karimatku, vemte s sebou teplé oblečení jako vstupenku (funkční čepice, rukavice, boty, případně nové spodní prádlo a ponožky), sami se teple oblečte a vyrazte vstříc novým zážitkům! Noc venku je akce, kterou Fakulta sociálních studí pořádá již počtvrté a získává si značnou oblibu u veřejnosti. Co všechno na vás čeká?

„Pro ty, co nemají v plánu vzít si s sebou spacák a karimatku, máme připraven bohatý program plný workshopů. Lidé se zkušeností s životem na ulici vám poradí, jak na ní přežít, budete moci podpořit lidi bez domova Noclenkou – tedy poukazem na noc v noclehárně, děti budou moci tvořit pohlednice, k tomu všemu zahrají kapely Empty Pipen, Mamalör a Food Not Bombs,“ uvádí Ivana Kaniová z týmu Noci venku.

Fakulta sociálních studií OU stála u zrodu této akce, která se nyní kromě Ostravy koná v 18 dalších městech (například i v Praze, Brně či Opavě). „Noc venku není jen jedna noc, je to kampaň, která má posloužit k lepší informovanosti veřejnosti ohledně problematiky bezdomovectví, vést dialog napříč nejrůznějšími aktéry, upozornit na palčivá témata, umožnit odvážlivcům vyzkoušet si, jaké je to spát venku a v neposlední řadě také vybrat vstupné, které poslouží zimním provozům některých zařízení a sociálních služeb,“ říká koordinátorka Noci venku Ostrava Dominika Najvert.

Srdečně všechny zveme 19. listopadu v 18 hodin na ostravské Hlavní nádraží a organizátorům akce přejeme mnoho úspěchů v tomto i dalších ročnících!