1. Novinky z osobního i kariérního rozvoje

Přímo do ucha si můžete pustit užitečné tipy k hledání zaměstnání, poradit se o úpravě životopisu, pracovním právu nebo si otestovat svou jazykovou úroveň. Zlatým hřebem pak budou přednášky na téma osobního rozvoje – zvládání stresu, objevení potenciálu nebo osobní produktivita. Proto má festival smysl i pro ty, kteří zrovna práci nehledají. Bude to „nejen práce, ale také zábava“.

TIP: Stáhněte si festivalovou appku, ve které si můžete vybrané body programu lajknout, a vytvořit si tak svůj festivalový program.

2. Jeden z nejefektivnějších způsobů hledání práce

Až 60 % pracovních příležitostí se uchazečům o práci podaří najít na základě známostí nebo osobních kontaktů. Zaměstnavatel vždy raději sáhne po někom, s kým už měl možnost mluvit o jeho schopnostech. Současná situace nepřináší mnoho příležitostí k osobnímu setkávání, proto je pro vás kariérní festival jedinečnou možností, jak poznat potenciální zaměstnavatele osobně. Přímý kontakt s nimi můžete navázat například u pohovorů jeden na jednoho, které budou probíhat přes platformu ZOOM.

3. Rychlost

Na festivalu se bude prezentovat okolo 40 firem a organizací. Kdybyste v běžné praxi chtěli absolvovat pohovor jen u poloviny z nich, trvalo by vám to pár měsíců. Díky festivalu vše zvládnete za tři dny.

TIP: „Doporučuji registrovat se na pohovory předem na stránce Job Teaser, v den festivalu už mohou být termíny plné. Domluvit si můžete také praxe, stáže nebo trainee programy.“

4. Personalisté naladění na studenty a čerstvé absolventy

V běžném životě máte při hledání práce spíše méně výhodnou pozici žadatele o zaměstnání. Není snadné vystihnout tu správnou chvíli, kdy můžete potenciální zaměstnavatele oslovit. Kariérní festival je ta nejlepší chvíle, kdy bude zaměstnavatele zajímat, co umíte a jakou práci chcete. Tolik dobře naladěných personalistů na jednom místě otevřených spolupráci se studenty a absolventy jen tak jinde nenajdete.

5. Cenné kontakty

V dnešní době spamů hodně organizací skrývá svá telefonní čísla a e-mailové adresy. Dostat se ke kontaktům na konkrétní lidi je na webových stránkách téměř nemožné. Na festivalu získáte kontakty nejen z festivalové brožury, ale můžete si o ně říct prostřednictvím chatu nebo nejlépe přímo při pohovoru jeden na jednoho.

TIP: Určitě neodcházejte bez kontaktu na zástupce firem a organizací. Také vy byste měli mít připraven svůj elektronický životopis.

6. Nezávazné pohovory

Reagujete-li na inzerát z pracovního serveru, jste už automaticky bráni jako vážní zájemci, zatímco na festivalu je vše nezávazné. Můžete si se zaměstnavateli jen tak promluvit, zeptat se jich na vše, co vás zajímá, a probrat své představy. Vzájemně zjistíte, jestli se chcete ještě potkat, nebo půjdete „o dům dál“.

7. Nácvik v klidu domova

Kromě toho, že se k ničemu nezavazujete, absolvujete rozhovory ve známém prostředí. Je to menší adrenalin, než dlouhé cestování do firmy a vyčkávání na chodbě, až si vás zavolají. Vyzkoušíte si pohovor přímo s člověkem z praxe, který zná trh práce jako svoje boty. Zjistíte tak, jaké otázky se často opakují a jaké věci zaměstnavatele zajímají.  Až později půjdete na pohovor naostro, bude to pro vás už známá situace a budete mnohem klidnější.

8. Můžete srovnávat

Už víte, jak má jednou vypadat vaše práce snů a co vám má nabídnout? Stabilitu a jistotu státní organizace, nebo nekonečné možnosti soukromé sféry? Rodinné prostředí malé neziskovky, nebo rychlý kariérní růst ve velké firmě? A co to vlastně obnáší pracovat sám na sebe? Není důležité jen to, co děláte, ale také pro koho a jaké k tomu máte podmínky. Na kariérním festivalu porovnáte různé možnosti a ujasníte si, jaký typ práce a organizace vás nejvíce oslovuje.

TIP: Panelová diskuze přivede různé firmy „k jednomu stolu“, a vy si tak můžete v jednu chvíli vyslechnout, jak ke stejné věci každá z nich přistupuje.

9. Šance pro odvážné i nesmělé

Pro ty, kteří si raději zaměstnavatele nejdříve oťuknou, než se pustí do přímého networkingu, je připraven cyklus talkshow se zaměstnavateli. Bude to vlastně takový pohovor pro zaměstnavatele. My se budeme ptát za vás a vy můžete jen poslouchat. Každému ze zaměstnavatelů náš moderátor položí stejnou sadu otázek, na které budou všichni odpovídat. Díky tomu si porovnáte, na jakých hodnotách každý z nich staví a co nabízejí nováčkům, kteří k nim do firmy teprve vstupují. Na závěr dostanete prostor také vy a prostřednictvím chatu se můžete doptat na další otázky, které vás v průběhu napadnou.

10. Vše na jednom místě

Pro informace o zaměstnavatelích nemusíte prohledávat množství webových stránek a zjišťovat, kde mají nabídky volných pozic. Všechny podstatné informace o volných místech i videoprezentace zaměstnavatelů najdete v kariérním portálu Job Teaser.

SUPERTIP NA ZÁVĚR: „Předtím, než to celé začne, doporučuji podívat se na profily zúčastněných firem a organizací na kariérním portálu Job Teaser. Najdete zde jejich představení, videoupoutávku z pracovního prostředí a nabídky práce, které jsou aktuálně volné. Lépe se tak zorientujete a při osobním pohovoru budete umět navázat na společnou notu.“

Začínáme už 10. 4. – sejdeme se online.