Znáte službu EDS neboli Ebsco Discovery Service?

Autor: , 10. 11. 2014

Discovery systémy se stávají stále vyhledávanějšími službami v řadě akademických knihoven vysokých škol ČR. Univerzitní knihovna Ostravské univerzity není výjimkou a tuto službu poskytuje již od září 2013. Rozhraní EDS je využíváno již ve 13 akademických knihovnách VŠ ČR (např. MU Brno, UPOL Olomouc, VŠB-TUO aj.).

Ebsco Discovery Service

Od září 2013 máte možnost využívat službu/vyhledávač EDS – EBSCO Discovery Service.

Na základě jednoho dotazu prohledáte a získáte obsah ze všech dostupných databází, které má OU k dispozici včetně katalogu knihovny. EDS nabízí přehledné a intuitivní vyhledávací rozhraní, navíc v češtině. Podívejte se na návod s popisem. Služba EDS Vám umožňuje pohodlnější přístup k plným textům článků a jejich rychlé stahování. Bonusem je pak automatické generování bibliografické citace článků přes generátor Citace.com.

1486031_794706937206068_286826470_o

Služba je přístupná v rámci sítě OU. Pro vyhledávání mimo OU lze využít vzdáleného přístupu (v tomto případě pomocí shibbolethu). Stačí se jen přihlásit údaji jako do Portálu OU a přistupovat k plným textům z pohodlí domova. Přístup je možný i jako host (bez možnosti stahovat plné texty). Pro rychlé hledání je možné využít vyhledávací pole z hlavní stránky UK OU.

Jsme rádi, že tuto službu využíváte, za období 9/2013-10/2014 uživatelé stáhli 9266 článků z různých zdrojů.

Bc. Šárka Kostecká

Využívanost-po-roce-fungování-služby