Zbav se trémy, nauč se sebevědomému vystupování

Autor: , 7. 9. 2020

Nejen pro budoucí učitele, pěvce, hudebníky je zde OU WAY divadelní studio, které studenty naučí pracovat se svým tělem a pomůže jim zbavit se obávané trémy.

Naučit se vystupovat bez trémy a obav před publikem či plnou třídou žáků, to je hlavním smyslem divadelního studia OU WAY při katedře literatury na FF OU. „Snažím se studenty naučit uvolnit se, vnímat a poslouchat svoje tělo. Učím je, mít ho rád. Jakmile tohle zvládnou, naučí se ovládat také svůj stres a strach z veřejného vystoupení,“ říká lektorka studia Karolína Hýsková.

Divadelní studio OU WAY nabízí studentům Ostravské univerzity praktické
nahlédnutí do divadelní práce. V jednotlivých lekcích se budou věnovat především rétorice a schopnosti vystupovat na veřejnosti, nonverbální komunikaci a v neposlední řadě práci s trémou.
Prozkoumají možnosti vlastního těla a hlasu a na nejrůznějších improvizačních cvičení také budou hledat hranice své fantazie.

OU WAY studio je pro každého, kdo má zájem pracovat na svém osobním rozvoji, nebojí se experimentovat, poznávat nové lidi i metody sebepoznání. Ve studiu budou mít možnost nahlédnout také do práce herce a pedagoga uměleckých předmětů.

První schůzka proběhne 21. 9. 2020 v 17.30 hodin v učebně G501 na Mlýnské ulici, další lekce pak budou každé pondělí ve stejnou dobu. Zápis do C předmětu se bude konat přímo na místě, máte-li zájem, stačí prostě jenom dojít.

Karolína Hýsková, vedoucí studia: Absolventka hudebně-dramatického oboru na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo na Slezské univerzitě v Opavě. Během svého studia hostovala v Komorní scéně Aréně, v Divadle Jiřího Myrona, v Divadle loutek, v Moravském divadle v Olomouci a ve Slezském divadle v Opavě. Od sezóny 2014/2015 byla členkou Divadla Šumperk, kde ztvárnila na 25 rolí. Mezi ty nejzásadnější patří Jenůfa, Manon Lescaut nebo Julie. S televizní prací má zkušenosti skrze seriál Rozsudek (ČT1), Modrý kód (TV Prima), Ulice (TV Nova). Vedení divadelních a pohybových dílen se věnuje od roku 2010 v rámci workshopů pro vysoké školy, letní tábory, kulturní střediska a taneční skupiny. Pravidelně se vzdělává na workshopech zpěvu, tance a herectví. V Šumperku založila taneční skupinu CaRolling věnující se tanečnímu stylu street dance a divadelní studio Extempóre. Moderovala divadelní týdeník na Tip rádiu. Zpívá v kapele Kompaktní risk. Od září 2018 je členkou souboru Divadla loutek a hostem Divadla Mír a Slováckého divadla v Uherském Hradišti.