Z monarchie do republiky: zveme na předvánoční reprízu představení akademiků OU

Autor: , 5. 12. 2018

Reprízou, která bude zároveň i derniérou, symbolicky ukončíme slavnostní rok a přípitkem završíme letošní oslavy vzniku ČSR. Srdečně zveme na reprízu Hudebně-divadelní akademie Z monarchie do republiky, aneb fenomény let 1918-1919.

Hudebně-divadelní akademii Z monarchie do republiky připravili společně Fakulta umění, Filozofická fakulta a ostravští herci Milan Cimerák a Šimon Krupa. Na premiéru v divadle Mír zavítalo téměř dvě stě diváků, a protože neskrývali své nadšení, autoři akademie se rozhodli pro předvánoční reprízu. Tentokrát ovšem v komornější sestavě i prostředí.

Zveme Vás 17. 12. do Klubu Atlantik na ulici Čs. legií od 18 hodin, kde naši akademici odehrají zkrácenou verzi, výběr toho nejlepšího, co bylo k vidění na premiéře. Představení bude kombinací hraných scének, dobových písní i akademických komentářů v duchu cimrmanovské konference.

Za symbolických 45 Kč se můžete těšit na vtipné i poučené představení s nevšedním obsazením, v roli herců se objeví vyučující a akademici Ostravské univerzity, písničky zahraje uskupení Ostravská bandaska, která zahrála několik ukázek z představení také na letošním Akademickém dni. Vstupenky si můžete rezervovat na webových stránkách Klubu Atlantik nebo zakoupit přímo na místě v den představení.

Znova se setkáme s Alicí Masarykovou v podání doc. Špiláčkové z Fakulty sociálních studií, s uhlobaronem von Gutmannem v podání Aleše Zářického z Filozofické fakulty, s Jaroslavem Gollem v podání Martina Tomáška z FF OU a mnoho dalšími. Celým představením nás provede Viktor Velek z Fakulty umění OU. Společně nám přiblíží historické okamžiky, které se z dnešního pohledu mohou zdát bezvýznamné, o nichž jsme se mnohdy ani neučili, ale přesto měly výrazný dopad na tehdejší společnost. Vítejte v roce 1918!

Představení vzniklo v rámci projektu Osudová výročí.

Stáhnout (PDF, 790KB)