Knihovna se skládá z hlavní budovy (kterou najdete hned vedle budovy Kartového centra) a 5 fakultních studoven. V hlavní budově najdete v přízemí půjčovnu a v 1. a 2. patře pak hned dvě skvělá zázemí nejen pro studium: studovnu časopisůS-zónu. Samozřejmostí je přístup na internet a PC, tisk, kopírování a skenování, navíc ve studovně časopisů si můžete nechat udělat kroužkovou vazbu, a to zcela zdarma.

Součástí S-zóny je i školicí středisko – cool prostor pro workshopy, konference nebo týmové studium. K dispozici i pro studenty je zde 23 notebooků, dataprojektor a další audiovizuální technika.

Služby

Registrace pro studenty je zdarma, lze ji nově provést také online (krok za krokem v tomto videonávodu).

Jediné, co k registraci potřebujete, je vyhotovený studentský průkaz nebo ISIC.

Knihy z katalogu si můžete půjčit domů na měsíc, nebo ze studoven přes noc či přes víkend. Výpůjční doba knih se dá až třikrát prodloužit. K ohromnému množství zdrojů se dostanete i online, vyzkoušejte naše e-knihy a vyhledávejte články v multivyhledávači EDS. Pokud je to pro vás nové, koukněte na videonávody, které vás všemi možnostmi provedou krok za krokem.

Zavádíme také novinky: knihy z půjčovny si můžete nechat zaslat k vyzvednutí na fakultních studovnách, a nemusíte tak pro ně do centra. Vyzkoušejte tuto službu na Lékařské, Přírodovědecké a Pedagogické fakultě: při objednávání knihy v katalogu vyberte místo vyzvednutí a vyčkejte na potvrzovací e-mail.

Umíme obstarat i to, co u nás nenajdete. Buďto službou Kde najdu ověříme, jestli jste se nepřehlédli, anebo vám objednáme knihu přes MVS (Meziknihovní výpůjční službu) z jiné knihovny. Vše zdarma! Chybí nám něco, co bychom neměli v našem fondu postrádat? Pošlete nám Tip na nákup.

Samozřejmostí je pohodlné a tiché prostředí, s možností přípravy kávy nebo čaje v našich kuchyňkách. Nevadí ani vybitý mobil, zapůjčíme nabíječky microUSB a USB-C.

Vzdělávání

Tím to ale nekončí, všem studentům pravidelně nabízíme možnost získat si informační náskok. V listopadu a březnu pořádáme Infolekce, na kterých vás zasvětíme do triků, jak vyhledávat zdroje ke své bakalářské práci, jak je poté správně citovat a ukážeme, co všechno se dá dělat s e-knihami, o kterých pořád každý mluví. Přijít můžete osobně, anebo zavzpomínat na covidové časy a připojit se na online webinář.

Poradit vám ale umíme i individuálně. Když řešíte něco zapeklitého, anebo jen máte radši povídání face-to-face, jsou tu pro vás konzultace Objednej si knihovníka.

Všechno si to můžete prohlédnout i osobně na našich exkurzích, které se budou konat od 11. do 15. října. Vždy ve 14 hodin na vás v přízemí hlavní budovy bude čekat průvodce připravený i na vaše zvídavé dotazy.

Tak neváhejte a přijďte, už se na vás těšíme.

Rádi síťujeme, tak si nás přidejte na Facebooku nebo insta a nic vám neunikne.

A do nového akademického roku přejeme jen samé úspěchy!

Vaše knihovna