Výstava Václava Rodka na Dole Michal

Autor: , 27. 2. 2019

Ve středu 6. 3. 2019 proběhne na Dole Michal v Ostravě vernisáž výstavy Nadir je se mnou. Autorem maleb je Václav Rodek, asistent prof. Daniela Balabána v ateliéru malby I na Fakultě umění Ostravské univerzity.

Divák se bude moci seznámit jak s díly novými tak s těmi, jež pocházejí z let dřívějších. Vizuální rozpětí vystavovaných prací je vymezeno expresivně figurálním i abstraktním zpracováním, jež je autorem vrstveno podle poměrně složitých konceptuálních, respektive filosofických zadání. Václavem Rodkem představovaný malířský kosmos však nebrání takovému intuitivnímu vidění jeho obrazů, v nichž se horizonty událostí mohou klidně jevit jako blízké a srozumitelné domácí prostředí.

Vernisáž se uskuteční ve středu 6. 3. 2019 v Cechovně Dolu Michal. Těšit se můžete na stylové pohoštění a doprovodný kulturní program.

Úvodní slovo: Daniel Balabán, Tomáš Koudela

Vernisáži bude předcházet prezentace tvorby Václava Rodka v Galerii výtvarných umění v Ostravě v rámci cyklu ŠEST od 16.00 do 17.00 h.

Pro zájemce bude v 17.15 před GVUO přistaven autobus na Důl Michal. Odjezd autobusu od GVUO v 18.30, odjezdy autobusu z Dolu Michal zpět do centra ve 20.30 a 21.30.

Výstava potrvá do 31. 3. 2019.

Důl Michal, Čs. armády 413/95, Ostrava-Michálkovice

linka trolejbusu č. 104 (z centra)

www.dul-michal.cz