Ostravská univerzita právě spustila svou novou kampaň zacílenou na uchazeče o studium. Ti se do 28. února musejí rozhodnout, jakým směrem se dále v životě vydají, tedy jaký vysokoškolský obor si vyberou. Podle tiskového mluvčího Ostravské univerzity Adama Soustružníka se ale velká část studentů nerozhoduje podle svých snů a podle toho, co je baví. Často dávají na doporučení svých rodičů, učitelů nebo názor veřejnosti na úkor vlastních zájmů. „V kampani se proto snažíme apelovat na mladé lidi, aby si vybírali podle toho, co je baví a co chtějí v životě dělat. Když totiž člověk dělá to, co ho baví, může být úspěšný v jakémkoli oboru,“ uvádí.

Jádrem kampaně je 6 krátkých videí (ke zhlédnutí v tomto článku nebo na Youtube zde), která reprezentují 6 fakult Ostravské univerzity v jejich typických barvách. Jejich poselství je jasné: „Vyber si svou barvu. Studuj, co tě baví!“. „Studentům připomínáme, že právě teď z velké části ovlivní celý svůj život. Proto je potřeba rozhodnout se tak, aby svého rozhodnutí v budoucnu nelitovali,“ vysvětluje myšlenku těchto videí i celé kampaně Adam Soustružník.

Ostravská univerzita zřídila také samostatný web přímo pro uchazeče, na kterém najdou veškeré informace o možnostech studia přehledně a na jednom místě, včetně odkazů na podání e-přihlášky a podobně. Na www.studujostravskou.cz si mohou během několika minut udělat obrázek, co vše je možné studovat na Ostravské univerzitě, na jaké fakultě se obor nachází a kde hledat více informací.
„Zorientovat se v nepřeberném množství všech oborů se často jeví jako nadlidský úkol – vždyť jen na Ostravské univerzitě jich je přes 350. Tento web je takovým rozcestníkem pro studenty, který jim pomůže se lépe zorientovat a snad také lépe vybrat,” doplňuje tiskový mluvčí.
Šest videí a web www.studujostravskou.cz jsou jádrem kampaně, kterou Ostravská univerzita po celý rok připravovala spolu s produkčním týmem a herci při ostravské divadelní scéně Stará aréna. Jde tak o výhradně ostravskou produkci, a to včetně hlavních protagonistů, kteří jsou v některých případech také studenti či absolventi Ostravské univerzity.

Barvy v této kampani reprezetují rozmanitost (barevnost) Ostravské univerzity, která na svých šesti fakultách nabízí studium různorodých oborů. Od lékařství a přírodních věd přes společenské a historické vědy až po umění a pedagogiku. Uchazeči si tak mohou vybrat z více než 350 oborů.

Navíc Ostravská univerzita nabízí svým studentům vstřícný přístup a přátelskou atmosféru. Díky svému mládí si zachovává svěží vítr v plachtách a je tak ideálním prostorem nejen pro vzdělávání ale také osobní růst. Individuální přístup, který umožňují nízké počty studentů ve studijních skupinách, rovněž zajišťuje prostor pro uplatnění vlastních myšlenek a realizaci vizí studentů. Poznejte Ostravskou univerzitu, přečtěte si více o tom, Proč studovat na Ostravské univerzitě na jejím webu.

Termín pro podání přihlášek je 28. února 2018. Projděte si do té doby pečlivě studujostravskou.cz, ať vám žádný zajímavý obor neuteče. Všem, kteří se právě rozhodují o své budoucnosti, přejeme šťastnou ruku. Ať vás síla provází!