Světový rekordman, kterého nebaví sport. Proslulý lékař, co nesnáší krev. Slavný zpěvák, kterého nebere hudba. Něco tady nehraje? Správně. Špičkou se můžeš stát, jen pokud budeš dělat, co tě doopravdy baví. Tak opusť představy rodičů, babiček i učitelů a rozjeď vlastní fantazii!
Svět nepotřebuje jen geniální právníky a úspěšné manažery. Jdi za tím, co tě doopravdy baví, a budeš jedničkou v jakémkoli oboru! Základ je správně si vybrat – nejen obor, ale také školu.
Pro Ostravskou univerzitu je student osobnost, nikoli číslo v databázi. Jeho vize a sny jsou pro nás potenciální projekty, nikoli vzdušné zámky. Jeho úspěchy jsou pro nás chloubou a jeho pády podnětem ke zlepšení.
Nabízíme motivující prostředí plné příležitostí a výuku v podání špičkových vědců, kteří jsou zároveň inspirativními osobnostmi. A pokud plánuješ vycestovat do zahraničí, máme pro tebe vynikající zprávu: podpoříme tě, jak jen to půjde!
Titul? A dál?
Ostravská univerzita jako jedna z prvních v republice získala institucionální akreditaci a pravidelně potvrzuje svou kvalitu ve světových i českých žebříčcích. Kvalitní vzdělání je základ, avšak titul už dnes zdaleka nestačí. Proto pro naše studenty vyhledáváme a vytváříme příležitosti, díky kterým získají zkušenosti z praxe nejen ve svém oboru, ale také v dalších oblastech, které jsou nezbytné k uplatnění na trhu práce. Ostravskou univerzitu opouštějí kompetentní odborníci, kteří vstupují na trh práce s konkurenční výhodou v podobě praktických zkušeností a měkkých dovedností.
Pokud tedy máš sny a vize a očekáváš od života více, než „přežít pracovní dobu“ a „plácnout se u telky“, na Ostravské univerzitě máš dveře otevřené. Stačí jen správně vybrat obor …
Vybírej srdcem
Lákají tě přírodní vědy? Podívej se na biologii a ekologii, softwarové systémy, biofyziku nebo politickou a kulturní geografii. Podrobný výčet všech oborů na Přírodovědecké fakultě najdeš na prf.osu.cz.
Zajímáš se o zdraví nebo chceš zachraňovat lidské životy? Pak je tvou volbou Lékařská fakulta, kromě všeobecného lékařství nabízí také například nutriční terapii, ergoterapii a fyzioterapii, obor zdravotnický záchranář nebo porodní asistentka. Prozkoumej možnosti na lf.osu.cz.
Jsi spíše humanitní typ? Co třeba historické vědy, sociologie, psychologie nebo jazyky – třeba i aplikované pro sféru podnikání? Humanitní a společenské vědy hledej na Filozofické fakultě: ff.osu.cz.
Je tvým snem dělat umění? Vyber si z nabídky hudebních i výtvarných uměleckých směrů a studuj třeba zpěv, obalový a knižní design, sochařství, strunné či dechové nástroje nebo tvůrčí fotografii na Fakultě umění Ostravské univerzity (fu.osu.cz).
Baví tě práce s dětmi a lidmi? Zvaž Pedagogickou fakultu, můžeš studovat učitelství pro MŠ, ZŠ i SŠ, speciální i sociální pedagogiku nebo třeba andragogiku. Sportovci pak dostanou prostor na Katedře studií lidského pohybu. Podrobnosti hledej na pdf.osu.cz.
Vidíš smysl života v pomáhání ostatním? Chceš měnit společnost k lepšímu a přispívat k porozumění? Nevzdávej se svých snů a studuj sociální práci nebo zdravotně-sociální péči na Fakultě sociálních studií – tedy na Fakultě se smyslem (fss.osu.cz).
A pokud si stále nejsi jist, prohlédni si naše obory podrobněji na webu pro uchazeče: www.studujostravskou.cz. Ti rozhodnutí si pak můžou rovnou podat e-přihlášku.