Víte, že veřejná prostranství měst se řeší také v návaznosti na klimatické změny na Zemi?

Autor: , 8. 12. 2016

Jak vnímají mladí lidé veřejná prostranství a jak s veřejným prostranstvím souvisí klimatická změna na Zemi? Studenti Katedry fyzické geografie a geoekologie PřF OU vám představí své vize veřejných prostranství v návaznosti na výkyvy počasí.

O tom, že územní plánování není jenom souhrnem právních předpisů, vyhlášek a změti čar a barviček ve výsledném územním plánu, se letos přesvědčili studenti Katedry fyzické geografie a geoekologie Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity. Během semestru se seznámili s hlavními trendy v environmentálním pojetí územního plánování, formou hry simulovali proces pořízení územního plánu a zhlédli deset dokumentů věnovaných rozličným aspektům územního rozvoje. Zúčastnili se také mezioborové diskuze na téma rozdílného vnímání funkcí veřejného prostoru společně se studenty architektury Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

Pokud vás odpovědi na otázky kolem veřejných prostranství, jejich návaznosti na klimatické změny a na to, jak to řeší město Ostrava, zajímají, zveme vás srdečně na závěrečnou prezentaci semestrálních projektů na téma Veřejná prostranství města Ostravy a jejich adaptace na klimatickou změnu. Prezentace studentských prací našich studentů Katedry fyzické geografie a geoekologie PřF OU se uskuteční ve středu 14. prosince 2016 od 12 hodin v atriu Přírodovědecké fakulty OU na Chittussiho 10 ve Slezské Ostravě.

Svoji účast pod vedením Ing. arch. Evy Špačkové přislíbili také studenti architektury Fakulty stavební Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Můžete se tedy těšit na zajímavou mezioborovou diskuzi.

Stáhnout (PDF, 655KB)