V pátek 18. března 2016 přivítal docent Pavel Drozd, prorektor pro řízení vědy a tvůrčí činnosti, vietnamského velvyslance v České republice – Truong Manh Sona v doprovodu dr. Phan Đạo z Ton Duc Thang University, jedné z nejvýznamnějších a nejrychleji rostoucích univerzit ve Vietnamu.
Při společném jednání probrali možnosti budoucí spolupráce – hlavní zájem ze strany Vietnamu byl o obory sociologické, přírodovědecké, lékařské, zdravotnické a o oblasti informačních technologií. Došlo také na oblast vzdělávání anglických učitelů a vědecké a výzkumné práce.
Na základě početné vietnamské komunity v České republice zazněla také idea na zavedení oboru „vietnamská studia“ na OU nebo například zřízení portálu spolupráce českých a vietnamských univerzit (nyní je těžké pro obě strany se v nabídce zorientovat) – takovýto portál by mohl sloužit jako inzertní služba při vyhledávání vzdělávacích příležitostí i spolupráce v oblasti vědy a výzkumu apod.
„Byl bych rád, kdyby se podařilo zvýšit počet Čechů ve Vietnamu, a to nejen ze strany studentů, protože věřím, že si navzájem ve svých kulturách máme co nabídnout,“ uzavřel velvyslanec setkání.