Počáteční kola soutěže probíhala po všech městech Česka, v Ústí nad Labem, Hradci Králové, v Brně nebo Olomouci. Výherci postoupili do semifinále, která se konala 19. 4. 2016 v Praze a 15. 4. 2016 v Ostravě, zde konkrétně v klubu Barrák music club.
„Semifinále probíhalo podle našich představ. Lidí bylo dostatek, bavili se, užívali si večera a prostě celkově to dělalo moc hezký dojem“, dodává za Stavovskou unii studentů Ostrava organizátorka Andrea Trudičová.
Hlavními články večera byly kapely Easy Steps (Ostrava),  L.D.G.C. (Opava), Von Gramofon (Brno) a Dirty Old Dogs z Olomouce. Ti nakonec z klubu vyšli jako vítězové, byť těsně, a tedy i jako jedni z postupujících kapel (spolu s  Francesco The Beaver a Glad For Today) do velkého červnového finále v Praze.
Kromě účasti ve finále kapela obdržela i hmotné odměny v podobě balení Pepsi, tzv. loď plnou RedBullů či Jägermeistra, takže o pořádnou afterparty bylo postaráno.
University Band Contest ale není jen o večerech plných zábavy a dobré hudby, soutěž je tu především pro začínající hudebníky, kterým ulehčuje cestu za svými potenciálními posluchači a fanoušky třeba prostřednictvím pronájmu zkušebny od Zkušebny.com, jež napříč celou Českou republikou zajišťují prostory pro umělce.
Hlavní cenou pro vítěze je hraní na předních letních festivalech a to nejen pro absolutního vítěze, protože i výherce městského ostravského kola, band Easy Steps, získal možnost zahrát si na ostravském Majálesu, na scéně vedle hvězd jako je třeba Vladimír 518 nebo James Cole.
Soutěže jako UBC nejen že pomáhají a sdružují nadějné muzikanty, ale sdružují i samotné univerzity a univerzitní organizace, které spolu komunikují, spolupracují a vytvářejí tak síť mladých kreativních jedinců, kteří mají o to víc společně světu co nabídnout.
Projekt UBC vznikl původně v Ostravě jako dílo Stavovské unie studentů Ostrava a během krátké doby se rozrostl do celé republiky. K tomuto úspěchu gratulujeme a přejeme také mnoho dalších!