Easy Steps je vítězem ostravského kola University Band Contest 2016. Gratulujeme!
„První procento hlasů Easy Steps získali z facebookového hlasování, ve kterém byli druzí. Dále pak hodnotila odborná porota a poslední hlas byl hlas diváků,” vysvětluje organizátorka Andrea Trudičová ze Stavovské unie studentů Ostrava s tím, že v porotě zasedli Matěj Surmař (promoter a DJ), Mirai (frontman stejnojmenné kapely), Petr Podraza (bubeník, člen filharmonie působící v Národním divadle Moravskoslezském) a Tomáš Neuwerth (bubeník, vlastník nahrávacího studia Animan).
„Kvůli nefungujícím klávesám, které v naší tvorbě mají významné místo, jsme měli trochu netradiční sound. Rád bych si poslechl, jak to vlastně znělo pódiem (smích). Obrovskou pochvalu si ale zaslouží zvukař, Vrtule je dost obtížně ozvučitelná a on to vytáhl na opravdové maximum,” říká Standa z Easy Steps.
„A co říct k vítězství? Samozřejmě jsme nadšení, těšíme se na Majáles. Ale žádné vítězství v této ani podobných soutěžích neznamená, že by kapela mohla usnout na vavřínech. Noemiracles, kteří hráli před námi, byli nástrojově daleko preciznější než my. Pořád je co zlepšovat. Vlastně máme trochu štěstí, že se porota rozhodla ocenit více pódiovou show než instrumentální přesnost. Ale vzhledem k výhře, kterou je mimo jiné účast na festivalu, to byl asi logický krok. A my teď musíme ukázat, a taky ukážeme, že to
rozhodnutí bylo správné,” dodává.
Absolutní vítěz UBC (jedna ze tří kapel, které se dostanou do finále) získá nejbližší sdílenou zkušebnu dle místa trvalého bydliště na tři měsíce zdarma (hlavním partnerem je www.zkusebny.com), dále pak promo fotky, poukaz na předplatné e-muzikusu a šanci zahrát si na partnerských festivalech SázavaFest, Dokořán a Šternberský Kopec. Zároveň se zařadí do soutěže Jump in Colours, jehož vítěz bude hrát na Colour of Ostrava.
Přijďte proto ostravského vítěze podpořit v semifinálovém kole, kde se utkají s vítězi z Olomouce, Opavy a Brna. To bude probíhat 15. dubna 2016 v rámci doprovodného programu Majálesu Ostrava v hudebním klubu BARRÁK.