V termínu 19.- 27. 9. 2015 proběhne 4.ročník festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Do festivalu je zapojena i Ostravská univerzita formou interaktivních besed na Fakultě sociálních studií a Lékařské fakultě.
První akce
Neslyšící u lékaře – interaktivní beseda se studenty Lékařské fakulty o komunikaci s osobou se sluchovým postižením
pondělí 21. září 2015, od 16.00 hod.
Pořádá
Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, o.p.s., www.csnn.cz
Československý spolek mediků, www.cssmou.cz
Místo konání
Lékařská fakulta Ostravské univerzity, Syllabova 19, 703 00 Ostrava (ZY235)
Anotace akce
Beseda je primárně určena studentům Lékařské fakulty, kteří se chtějí dozvědět více o možnosti komunikace s osobou se sluchovým postižením. Nabyté zkušenosti následně mohou uplatnit v zdravotnické praxi. Besedu mohou navštívit i studenti z jiných fakult, stejně tak široká veřejnost. Dle zájmu může být zajištěný simultánní přepis a tlumočení do českého znakového jazyka. Pozvánka s bližšími informacemi bude vyvěšena na stránkách organizace.
Druhá akce
Neslyšící na úřadě – interaktivní beseda se studenty Fakulty sociálních studií o komunikaci s osobou se sluchovým postižením
středa 23. 9. 2015, od 16:00 hod.
Pořádá
Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, o.p.s., www.csnn.cz
Místo konání
Fakulta sociálních studií Ostravské univerzity, Fráni Šrámka 3, 709 00 Ostrava (SC244)
Anotace akce
Beseda je primárně určena studentům Fakulty sociálních studií, kteří se chtějí dozvědět více o možnosti komunikace s osobou se sluchovým postižením. Nabyté zkušenosti následně mohou uplatnit ve své praxi, jako sociální pracovníci. Besedu mohou navštívit i studenti z jiných fakult, stejně tak široká veřejnost. Dle zájmu může být zajištěný simultánní přepis a tlumočení do českého znakového jazyka. Pozvánka s bližšími informacemi bude vyvěšena na stránkách organizace.
Koordinátorem aktivit je Aneta Hašková, ředitelka Centra služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, o.p.s. (aneta.haskova@osu.cz nebo aneta.haskova@csnn.cz)

Plakát akce Týdne komunikace osob se sluchovým postižením na LF

Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, o.p.s.

tyden_cz_rgb