Thajsko: země hadů, draků a divočiny

Autor: , 9. 3. 2016

Láká vás divočina? Záhadou zahalení tvorové, jako jsou třeba pověstní „draci“ varani? Přijďte prožít nejen herpetologická dobrodružství s brněnskými vědci, kteří 14. března přivezou video i zážitky ze své expedice do thajské divočiny.


SOVA pro vás má další dobrodružství. Tentokrát se můžete vydat do Thajska za divočinou, o které jste možná neměli ani tušení...

Zapomeňte na zaprášenou betonovo-asfaltovou džungli Bangkoku. Thajsko je taky zemí divoké přírody, ve které najdete vzácné tvory, o jejichž existenci jste možná vůbec netušili. Právě ty vám v pondělí 14. března 2016 představí brněnští zoologové, kteří ze své expedice po thajských přírodních rezervacích přivezli video i neuvěřitelné příběhy.

„Soustředili jsme se zejména na plazy, ale ve videu uvidíte i další atraktivní tvory – od dikobrazů přes štíry až po slony. Naše expedice začíná v Bangkoku, obrovské metropoli, která však překvapivě ukrývá zajímavé živočichy – varany a pokračuje putováním do čtyř národních parků. Ukážeme Vám, že Thajsko zdaleka není jen zemí pro kulturní nadšence a plážové povaleče, ale dá se zde prožít skutečné dobrodružství v pravé divočině,“ uvádí Matej Dolinay a Zuzana Literáková z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity.

V dokumentu Thajsko: země hadů si budete moci zblízka prohlédnout barevné hady, neznámé gaury, neposedné opice, ale i nádherné vodopády nebo monumentální jeskyně. Film je prvotinou této dvojice vědců, kteří již navštívili mnoho zajímavých zemí světa a mají bohaté zkušenosti s focením zvířat.

Více informací se dozvíte na facebookovém profilu jejich společného projektu Living Zoology nebo v traileru k filmu, který se bude 14. března 2016 od 17:30 promítat v místnosti M427 na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity (Chittussiho 10, Slezská Ostrava).

Akci pořádá SOVA (Studentská organizace vědeckých aktivit): jako další ze série cestopisných přednášek, které naši biologové pořádají každé pondělí.

FOTO: Zuzana Literáková & Matej Dolinay

 

Související články: