Studenti přijeli v rámci nové smlouvy o spolupráci mezi Přírodovědeckou fakultou OU a univerzitou v Astaně.
Přestože úroveň odborných znalostí studenti z Kazachstánu byla o něco nižší, než bylo předem z vysílající univerzity avizováno, v rámci několikadenního školení se účastníci školení pod vedením zkušených lektorů z řad pedagogů katedry informatiky a počítačů naučili aplikovat řadu moderních programovacích technik, mimo jiné verzování, správu projektů, využití pokročilých technik testování, zabezpečení apod. Katedra informatiky a počítačů pro účastníky školení rovněž zajistila exkurzi do Superpočítačového centra IT for Innovations v Ostravě-Porubě spojenou s ukázkou paralelního programování. “Na základě pozitivní zkušenosti s realizací školení očekáváme, že se podobné akce na této katedře budou v budoucnu opakovat,” zhodnotil výsledek této akce její organizátor RNDr. Tomáš Sochor.