Středoškolák, vysokoškolák: Zveme vás na ostravský veletrh

Autor: , 30. 11. 2018

Na Černé louce dnes a zítra probíhá veletrh pro žáky a studenty, kteří se rozhodují o své budoucnosti: tedy vybírají si svou školu. Vstup je zdarma a Ostravská univerzita je připravena vás přivítat!

Ostravská univerzita na veletrhu Středoškolák, vysokoškolák na ostravské Černé louce

Od 30. 11. do 1. 12. mohou žáci a studenti základních a středních škol zdarma navštívit veletrh Středoškolák, vysokoškolák. Pavilon A ostravského výstaviště se totiž proměnil v přehlídku středních a vysokých škol, které nejen že zájemcům zodpoví všechny dotazy, ale také přiváží ukázky své činnosti.

Na místě je také všech šest fakult Ostravské univerzity, která vás tímto srdečně zve k návštěvě veletrhu. Pokud máte ve svém okolí maturanty a středoškoláky, které by mohla zajímat Přírodovědecká, Lékařská nebo filozofická fakulta, fakulta umění či sociálních studií, řekněte jim o možnosti získat informace a poslechnout si zkušenosti studentů různých oborů. Právě ti zde totiž svou fakultu reprezentují a studentům mohou nabídnout mnohem více, než informace o přijímacím řízení. Mohou jim sdělit autentické zkušenosti o životě vysokoškoláka, o možnostech vycestování do zahraničí během studia, ale také o tom, jak je důležité vybírat si podle toho, co je doopravdy baví.

Právě na tom totiž stojí celá kampaň Ostravské univerzity „Vyber si svou barvu. Studuj, co tě baví!“. Na studenty apeluje, aby se rozhodovali podle svých vlastních zájmů, protože když člověk v životě dělá to, co ho doopravdy baví, může být špičkou v jakémkoli oboru. Toto poselství nese i speciální web pro uchazeče: www.studujostravskou.cz.

Srdečně vás zveme a těšíme se na vaši návštěvu!