Od 30. 11. do 1. 12. mohou žáci a studenti základních a středních škol zdarma navštívit veletrh Středoškolák, vysokoškolák. Pavilon A ostravského výstaviště se totiž proměnil v přehlídku středních a vysokých škol, které nejen že zájemcům zodpoví všechny dotazy, ale také přiváží ukázky své činnosti.
Na místě je také všech šest fakult Ostravské univerzity, která vás tímto srdečně zve k návštěvě veletrhu. Pokud máte ve svém okolí maturanty a středoškoláky, které by mohla zajímat Přírodovědecká, Lékařská nebo filozofická fakulta, fakulta umění či sociálních studií, řekněte jim o možnosti získat informace a poslechnout si zkušenosti studentů různých oborů. Právě ti zde totiž svou fakultu reprezentují a studentům mohou nabídnout mnohem více, než informace o přijímacím řízení. Mohou jim sdělit autentické zkušenosti o životě vysokoškoláka, o možnostech vycestování do zahraničí během studia, ale také o tom, jak je důležité vybírat si podle toho, co je doopravdy baví.
Právě na tom totiž stojí celá kampaň Ostravské univerzity „Vyber si svou barvu. Studuj, co tě baví!“. Na studenty apeluje, aby se rozhodovali podle svých vlastních zájmů, protože když člověk v životě dělá to, co ho doopravdy baví, může být špičkou v jakémkoli oboru. Toto poselství nese i speciální web pro uchazeče: www.studujostravskou.cz.
Srdečně vás zveme a těšíme se na vaši návštěvu!