Spring party: Letos s mezinárodní účastí!

Autor: , 11. 5. 2015

Tradiční volejbalový turnaj OU dostal díky studentské organizaci _isc nový rozměr: zúčastnili se i zahraniční studenti. Jak letošní výjimečný ročník proběhl a jakou zajímavou spolupráci odstartoval?

Spring párty - volejbalový turnaj spojený s afterparty v režii Katedry studií lidského pohybu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.

Beachvolejbalový turnaj Spring party byl původně záležitostí „tělocvikářů“ Ostravské univerzity, zpráva o příjemné akci se ale rychle roznesla a brzy se z ní stala celouniverzitní sportovní událost. Letos přibyl další rozměr: organizace International Student Club (_isc) se pustila do spoluorganizování a zajistila tak sponzora na pronájem hřiště na Varenské a také jeden tým složený ze zahraničních studentů.

„Jarní volejbalový turnaj pořádáme každoročně, pokaždé trochu jinak: loni jako součást majálesového doprovodného programu, letos pod záštitou Spring party. Náš tým zahraničních studentů z Estonska, Finska a Itálie byl atmosférou nadšen, stejně jako my, proto doufáme, že se naše spolupráce bude prohlubovat,“ říká současná prezidentka _isc Lenka Barišová a jako první možnost uvádí podzimní halový Volleyball Cup.

I druhá strana byla s novou spoluprací spokojena. „Bylo to výborné, _isc se moc snažili a jsme domluvení na další spolupráci,“ stvrzuje Adam Motyka, hlavní organizátor Spring party.

Turnaj se konal 30. dubna v areálu TJ Ostrava na ulici Varenské a účastnilo se jej 32 čtyřčlenných týmů. Po skončení velkého finále přímo v areálu probíhala afterparty s hudbou i občerstvením.

Fotky z akce si můžete prohlédnout na Facebooku akce zde.