Ve dnech 16. – 20. 9. 2015 se v Kunčicích pod Ondřejníkem uskutečnilo 13. mezinárodní sympózium o pseudokrasu. Akce se zúčastnilo 52 zájemců o nekrasovou speleologii z 9 zemí (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rakousko, Německo, Nizozemsko, Švédsko a Nový Zéland). Připraveny byly odborné přednášky, bohaté občerstvení, ale také několik exkurzí do rozsedlinových jeskyní Moravskoslezských Beskyd.
Pořádajícími organizacemi byly Česká speleologická společnost a Ostravská univerzita – katedra fyzické geografie a geoekologie. Na uspořádání přispěl Moravskoslezský kraj prostředky z programu Podpora vědy a výzkumu v Moravskoslezském kraji 2014. Konference se účastnilo také 6 studentů Katedry fyzické geografie a geoekologie.