Soutěž: Chytrá řešení pro Moravskoslezský kraj

Autor: , 7. 6. 2017

Debyrokratizace, infrastruktura, úspory, doprava nebo zdravotnictví. To je pět oblastí, ve kterých můžete přihlásit svá chytrá řešení pro Moravskoslezský kraj. Ty nejlepší získají dotaci až půl milionu korun!


Nový dotační program Moravskoslezského kraje na podporu chytrých řešení a technologií nabízí příležitost všem, kteří mají nápad, jak udělat region chytřejší.  Do této Soutěže o nejlepší chytrá řešení v Moravskoslezském kraji pro rok 2017 můžete přihlašovat svá chytrá řešení, která pomohou kraji v jeho cíli: budovat chytrý region.

„Hlaste se všichni, koho nebaví nekonečně dlouho trčet v dopravní zácpě a pak ještě hledat parkoviště, kdo chce na zastávkách a v městské hromadné dopravě wi-fi, komu by se hodilo dobít si mobil na koupališti ze sluneční energie nebo si mobilem půjčit na ulici elektrokolo či by se chtěl na přesný čas objednat k lékaři, a máte nápad, jak to chytře udělat,“ vyzval náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka.

O dotaci se mohou přihlásit podnikatelé a spolky se sídlem nebo provozovnou v Moravskoslezském kraji. Soutěží se v pěti oblastech: úspory, doprava, infrastruktura, zdravotnictví a elektronizace ve veřejné správě (debyrokratizace). V každé z nich můžete podat jen jeden projekt, na který můžete získat dotaci ve výši min. 50 000, max. 500 000 korun. Přihlašovat můžete:

  • nový nebo již existující produkt nebo technologii, které mohou být uplatněny k užívání občany,
  • prototyp, funkční vzorek, poloprovoz, ověřenou technologii, demo verzi softwaru k dokončení do podoby sériového produktu a jeho uvedení k implementaci.

Žádosti lze podávat od 12. 5. 2017 do 10. 8. 2017 včetně. V případě dalších dotazů se můžete obrátit na pawera@arr.cz, telefon: 595 691 216, mobil: 731 501 317. Více informací pak najdete na webu www.chytrejsikraj.cz nebo na stránkách Moravskoslezského kraje.