Shakespearovské klání s prof. Martinem Hilským aneb Jindřich VIII. v pěti aktech

Autor: , 1. 11. 2018

Do Ostravy zavítá významný český překladatel a držitel Řádu britského impéria prof. Martin Hilský. Můžete se těšit na přednášku o divadelní hře Jindřich VIII. z pera mistra dramatu Williama Shakespeara. Zveme všechny milovníky Shakespearova díla!

Přijměte srdečné pozvání Knihovny města Ostravy a Britského centra (British Council) na setkání s proslulým shakespearologem, překladatelem a profesorem anglistiky Martinem Hilským, který si pro své ostravské publikum připravil poutavé povídání o Shakespearově strhujícím dramatu Jindřich VIII. Přijďte se dozvědět více o převratné vládě krále Jindřicha VIII., jeho neblaze proslulém milostném životě a okolnostech, jež provázely uvedení hry na prknech divadla Globe. Setkání se uskuteční již ve středu 7. listopadu v 16.00 v Knihovně města Ostravy.

Místa je nutné rezervovat prostřednictvím emailové adresy britske.centrum@kmo.cz

Martin Hilský (*1943) je jedním z nejvýznamnějších českých překladatelů a odborníků na dílo Williama Shakespeara. V současné době vyučuje anglickou literaturu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Za svou rozsáhlou činnost obdržel nespočet vyznamenání, mezi něž patří i Řád britského impéria, Medaile Za zásluhy, Cena Josefa Jungmanna či čestný doktorát Ostravské univerzity v oboru anglická literatura.