Ve středu 28. 6. od 14 hodin se koná na Filozofické fakultě Ostravské univerzity seminář, kde se učitelé základních a středních škol mohou dovědět, jak celý projekt Russian Online bude v praxi vypadat a v čem jim usnadní práci.
Nový portál russky.info totiž umožňuje zapojit se do výuky přes internet či facebook, právě tato možnost může být pro žáky a studenty atraktivní. Portál je určen samoukům, poslouží však jako vynikající pomůcka pro učitele ruštiny na základních, středních nebo jazykových školách. Právě pro ně připravila Filozofická fakulta společně s Ruským střediskem vědy a kultury dvouhodinový seminář, kde jim představí možnosti výuky ruského jazyka online. Kromě toho se učitelé seznámí s novými trendy a možnostmi ve výuce ruštiny, včetně nejnovějších metodických informací.
Kurzy ruštiny přes internet
Internetový kurz russky.info je založený na běžných dialozích, které uživatele posouvají uceleným příběhem, do něhož jsou zakomponovány ruské reálie. Student se tak stává součástí děje a podílí se na jeho vyprávění. Cílem tvůrců je vytvořit zábavná, atraktivní a praktická témata, s nimiž se v životě běžně setkáváme. Lekce jsou interaktivní, součástí jsou kromě dialogů, také kvízy, audio a videoukázky, soutěže, úkoly i testy, to vše v běžně používané ruštině. Díky nahraným videím kurz do jisté míry nahrazuje přímý kontakt s rodilým mluvčím. Žák má možnost sledovat psaný text a zároveň poslouchat jeho výslovnost, může přeskakovat, vracet se a donekonečna opakovat jednotlivé pasáže, vše podle svých schopností a tempa. Co všechno portál umí a v čem dokáže inovovat klasickou výuku, mohou učitelé zjistit ve středu 28. 6. od 14 hodin v budově Filozofické fakulty na ulici Čs. legií.