Deadlines – hlavně nic nezmeškat!

Kdy se zapisují předměty? Kdy bude imatrikulace? Kdy si podat žádost o stipendium? Dokdy musím odevzdat zadání závěrečné práce? A kdy bude Majáles? Na všechny otázky začínající slovem „kdy“ vám zodpoví Harmonogram Akademického roku, který najdete níže v tomto článku a také na webu Ostravské univerzity v sekci Student. Přečtěte si jej pozorně, zapište si důležitá data a vyhněte se nepříjemnostem – ušetříte tak čas a energii hlavně sobě!

Průvodce informačními systémy

Věděli jste, že coby studenti Ostravské univerzity máte k dispozici Office 365 zdarma? Co najdete v Portálu, ve STAGu a na Moodlu nebo jak si zřídit Wi-Fi na kolejích? Veškeré technické informace týkající se informačních systémů i identifikačních karet najdete přehledně v jednom dokumentu, který pro vás zpracovalo Centrum informačních technologií Ostravské univerzity: Průvodce informačními systémy.

Dvě menzy v centru

Hlady vás rozhodně nenecháme. Ostravská univerzita má dvě partnerské menzy, které nabízejí zlevněná jídla pro studenty za dotované ceny. Ať už jsou vaše požadavky jakékoli – chcete pořádnou flákotu masa, veganské jídlo, raw stravu nebo bezlepkovou variantu, naše menzy jsou připraveny vám ve všem vyhovět! Obě najdete v budově studentských kolejí Kampus Palace v centru Ostravy – více informací pak najdete buď na webu Ostravské univerzity v sekci Zázemí, nebo přímo na stránkách obou restaurací: Black Kale a La Cantine.

Mít přehled se vyplácí

Soutěže o vstupenky na Colours of Ostrava, univerzitní mikiny, NickNacky, knihy, lístky do divadla, na koncerty, informace o studiu, o akcích univerzity i dalších kulturních událostech ve městě. Sledovat Ostravskou univerzitu na sociálních sítích se zkrátka vyplácí! Rozcestník všech univerzitních, fakultních i katederních profilů na sociálních sítích najdete na webu Ostravské univerzity v sekci Univerzita na sociálních sítích. Na Facebooku najdete také studentské neoficiální skupiny, které mohou být dobrým zdrojem rychlých informací – ale pozor, jejich pravdivost si vždy prověřujte!

Hlavně navést účet

Máte navedený účet v systému? Ověřte si to. Každý semestr se najde hříšník, který to opomene a nedostane tak vyplaceno třeba stipendium. Vyčleňte si proto minutu svého drahocenného času, abyste si ověřili, zda váš účet v systému je: navštivte Portál OU(sekci Moje stránka – Personální informace). Pak můžete klidně spát!

Chci do zahraničí

Čína, Dominikánská republika, Indie, Spojené státy Americké – kam budete chtít! Kromě programu Erasmus nabízí Ostravská univerzita i vlastní mobilitní program VIA, díky kterému se můžete dostat na studia opravdu kamkoli na světě. Využijte toho, že Ostravská univerzita své studenty ve výjezdech bohatě podporuje. Zahoďte obavy, předsudky, bariéry a práskněte do toho! Na mobilitní programy je třeba se hlásit s předstihem. Pročtěte si, jaké všechny možnosti jsou ve hře na webu Ostravské univerzity v sekci Mezinárodní vztahy.

Na Ostravské to žije!

Že jste přišli na správnou univerzitu, to pochopíte nejen na přednáškách a cvikách, ale také ve svém volném čase. Na Ostravské to totiž žije! Univerzita pořádá happening Jsme Ostravská! s legendární bitvou O pohár Ostravské univerzityOstravskou Noc vědců, jsme součástí festivalu Colours of Ostrava (jeho diskuzní scény Meltingpot), a zážitkem je i Akademický den – na první pohled nudný ceremoniál předávání Ceny rektora, ve skutečnosti však zážitek ze strhující atmosféry – jako při předávání Oscara! Na všechny tyto akce vás srdečně zveme – informace o nich můžete sledovat na našem živém online magazínu Ostravské univerzity OU@live: www.alive.osu.cz.

OU@live – online magazín

Co nového mezi studenty? Ve vědě a výzkumu? Ve veřejném prostoru? Živý online magazín Ostravské univerzity OU@live denně přináší pozvánky na akce, reportáže z nich, novinky z vědy a výzkumu, studentského dění, rozhovory se zajímavými osobnostmi z řad studentů i akademiků – zkrátka vše z Ostravské a jejího okolí. Sledujte www.alive.osu.cz a nic podstatného vám neuteče!

Ohodnoťte pedagogy i předměty

V každém semestru máte možnost se vyjádřit ke kvalitě a úrovni vzdělávání na vaší alma mater. Váš názor nás zajímá a výsledky evaluace jsou pro fakulty tím nejcennějším zdrojem informací. Hodnocení samozřejmě probíhá anonymně, takže se nemusíte obávat žádných následků. Hodnotit ůžete pedagogy jako osobnosti, jejich znalosti a schopnost je předávat, stejně jako technické zázemí pro studium či přínosnost jednotlivých předmětů. O probíhající evaluaci budete koncem semestru informováni emailem, podrobnosti najdete rovněž na své personální stránce v Portálu OU.

Nabídky, slevy i brigády

Slevy na koncerty, knihy, do divadla, kina, aquaparku, nabídky brigád, studentského ubytování i stáží v zahraničí. Využijte toho, co Ostravská univerzita nabízí svým studentům a zaměstnancům navíc. Neustále se snažíme navazovat nové spolupráce a vyjednávat pro vás slevy a zvýhodněné vstupné na všemožné akce v Ostravě i mimo ni. Seznam všech aktuálních nabídek najdete v Portálu OU v sekci Nabídka pro zaměstnance a studenty.

Prověřená brigáda pro OU

Sehnat dobrou brigádu, to je dneska kumšt. My vám nabízíme možnost zapojit se do aktivit, které Ostravská univerzita pořádá pro veřejnost: akce jako Ostravská Noc vědcůhappening Jsme Ostravská!, Akademický den, Sraz absolventů, Ostravská na Colours of Ostrava apod. se neobejdou bez pomoci brigádníků. Sháníme lidi na všemožné pozice: psaní článků, koordinace týmu, příprava výzdoby, občerstvení, stage manažery, prodej reklamních předmětů, registrace a vítání hostů, reprezentace na veletrzích, správa zázemí, ale taky třeba čepování piva nebo „bednařina“. Kromě výborného finančního ohodnocení nabízíme také mladý kolektiv, motivující prostředí a kdo ví – třeba taky možnost se později zařadit jako plnohodnotný člen týmu organizátorů.