Schodiště FF OU zdobí výstava

Autor: , 12. 12. 2017

Až do 9. února si mohou zájemci prohlédnout výstavu "50000 růží sametové revoluci. Přátelství Václava Havla a Mária Soarese".

Ředitel Portugalského centra v Praze dr. Joaquim Ramos, vedoucí Katedry romanistiky dr. Zuzana Honová + čtyřlístek z modulu Portugalština: garant modulu dr. Mariana Kunešová, vyučující dějin Portugalska Mgr. Veronika Gadulová a dvě studentky, které po vernisáži nejdéle pily portské.

Výstava připomíná události listopadu 1989, zejména návštěvu mladých Portugalců, kteří v Praze vyjádřili podporu československé revoluci 50 000 růžemi. Současně zachycuje přátelství mezi Václavem Havlem a Máriem Soaresem, prvním zahraničním prezidentem, který navštívil Československo v průběhu sametové revoluce, stejně jako vztah V. Havla k Portugalsku. Výstava je umístěna v netradičních prostorách na schodišti budovy E Filozofické fakulty na ulici Čs. Legií.

Výukový modul Portugalština: jazyk, reálie, kultura

Výstavu uspořádala katedra romanistiky a Portugalské centrum v Praze, jehož ředitel dr. Joaquim Ramos uvedl v rámci vernisáže přednášku “Portugalsko, 1989- 2017”. Výstava je jednou z doprovodných aktivit pedagogů a studentů dvousemestrálního modulu “Portugalština: jazyk, reálie, kultura”, který umožňuje získat solidní znalosti portugalštiny a vhled do reálií, dějin a kultury Portugalska, Brazílie a dalších portugalsky mluvících zemí. Letos na podzim odstartoval první ročník modulu a těší se zájmu studentů i veřejnosti.

Na facebookových stránkách modulu Portugalština: jazyk, reálie, kultura můžete sledovat další aktivity a události, které v rámci modulu probíhají.