Výstava připomíná události listopadu 1989, zejména návštěvu mladých Portugalců, kteří v Praze vyjádřili podporu československé revoluci 50 000 růžemi. Současně zachycuje přátelství mezi Václavem Havlem a Máriem Soaresem, prvním zahraničním prezidentem, který navštívil Československo v průběhu sametové revoluce, stejně jako vztah V. Havla k Portugalsku. Výstava je umístěna v netradičních prostorách na schodišti budovy E Filozofické fakulty na ulici Čs. Legií.
Výukový modul Portugalština: jazyk, reálie, kultura
Výstavu uspořádala katedra romanistiky a Portugalské centrum v Praze, jehož ředitel dr. Joaquim Ramos uvedl v rámci vernisáže přednášku “Portugalsko, 1989- 2017”. Výstava je jednou z doprovodných aktivit pedagogů a studentů dvousemestrálního modulu “Portugalština: jazyk, reálie, kultura”, který umožňuje získat solidní znalosti portugalštiny a vhled do reálií, dějin a kultury Portugalska, Brazílie a dalších portugalsky mluvících zemí. Letos na podzim odstartoval první ročník modulu a těší se zájmu studentů i veřejnosti.
Na facebookových stránkách modulu Portugalština: jazyk, reálie, kultura můžete sledovat další aktivity a události, které v rámci modulu probíhají.