Šachový turnaj ,,Táhni!”

Autor: , 26. 8. 2014

Ostravská univerzita pořádá pod záštitou prorektora pro řízení vědy a vnějších vztahů, prof. MUDr. Jana Laty, CSc., 26. září 2014 již sedmý ročník šachového turnaje „Táhni!“, který se bude konat v prostorách menzy Ostravské univerzity v budově Filozofické fakulty.


Sedmička je všeobecně chápána jako šťastné číslo. Snad také proto se podařilo sedmi statečným šťastně ochránit vesnici Ixcatlan před zákeřnými bandity. Také 26. září nastoupí stateční šachisté ke svým šachovnicím a svedou litý boj o titul „Vítěz turnaje“. To, že to nebudou mít snadné, dokazuje všech šest předchozích ročníků.

Třebaže budou na stolech připraveny stejné šachovnice a vedle nich stejné šachové hodiny, v turnaji nastane jedna veliká změna. Budeme mít hned 2 vítěze. Ačkoli se turnaj bude opět hrát švýcarským systémem, na konci turnaje oceníme 2 hráče – jednoho z řad profesionálních šachistů a jednoho hráče z amatérů. Takže teď je turnaj již opravdu pro každého. Vezmeme-li pak v úvahu, že magistrát města Ostravy daroval ceny pro 3 nejlepší z každé skupiny hráčů, stává se turnaj výzvou pro všechny stratégy na poli figurek.

Přihlášky na turnaj mohou všichni stateční šachisté posílat na adresu lucie.mala@osu.cz. Takže amigos – Hasta la vista v menze Ostravské univerzity!

Leták-Táhni-2014-600x850

Související články: