Rainbow Run letos opět v Ostravě!

Autor: Jan Foltýn , 6. 8. 2020

Máš rád běh, zábavný program a pohlcující atmosféru? Rád pomáháš druhým? Pokud sis alespoň jednou odpověděl ANO, Rainbow Run je přesně to, co hledáš. Kup si startovní lístky a jdi do toho s námi. Již 12.9. 2020 v Dolních Vítkovicích.


Běh. Někdo ho přímo miluje, někdo o něm nechce ani slyšet. Rainbow Run má ale tak ohromný dosah, že vtáhne do děje i ty největší neběžce. Tento unikátní projekt totiž každoročně chystá spoustu překvapení.

Co to vůbec Rainbow Run je? Jedná se o zábavnou akci, na které hrají hlavní roli běh, všudypřítomné barvy, hudba, ale také, a možná hlavně, pomoc druhým. Výtěžek z letošního ročníku totiž může pomoci Dominikovi doslova zpátky na nohy. Ve svých dvanácti letech se totiž ze dne na den ocitl na vozíku a existuje sice léčba, ale je pro rodinu finančně nedostupná. Více o příběhu Dominika si můžete přečíst na facebooku Rainbow Run.

Trať má délku pouhých 5 km a je rozdělena do několika barevných zón. V každé vás čeká tzv. „smršť“ barev – fialová, modrá, žlutá a mnoho dalších. Při koupi standardního startovacího balíčku obdržíte startovní číslo, tričko, 1 balení barevného prášku, medaili, sluneční brýle a krásný pocit z dobrého skutku navrch.

„Pokud nejste fanoušky běhu, ale zábavy, můžete si vychutnat pestrého programu v zónách našich partnerů – ať už jsou odpočinkové nebo zábavní. Těšit se budou děti i dospělí,“ říká Vindy Krejčí, markeťačka festivalu. Pro rodiny s dětmi je připravena trasa Rainbow Run Family na 2 km. „Jedná se zejména o zábavu! Závod je rozdělen na tři starty. První vybíhají profíci, kteří si chtějí trasu opravdu zaběhnout. Další vybíhají týmy a pak všichni, co si chtějí trasu vychutnat svým tempem,“ sděluje Krejčí. Doprovodný program, který proběhne od 12. hodiny do půlnoci, vytvoří zejména interpreti jako Mirai, Sima a mnoho dalších osobností. Také se můžete těšit na duhové nebe, kdy v jeden okamžik společně všichni vyhodí barvy do vzduchu,“ popisuje tuto část programu Krejčí.

Rainbow run

Neváhejte a přijďte podpořit dobrou věc! Už v sobotu 12.9. 2020 od 12 do 24 hodin. A pokud u toho všeho chcete být, ale koupě lístku se teď zdá být nedosažitelná, zkuste pondělní soutěž na Instagramu @ostravska_uni o 2 vstupenky, kterou vyhlásíme 7. září. Coby hrdí partneři akce pro vás máme pár vstupenek zdarma.