První Science Café maraton Ostravské univerzity!

Autor: , 15. 10. 2014

Fascinuje vás svět jednobuněčných organismů či mikroorganismů, přemýšlíte nad přežitím nejen lidstva, případně nad tím, co leží za nekonečnem? Anebo vás baví jazykověda a zajímají vás současné slovanské jazyky, příběhy skryté v názvech míst, vymírání přirozeného jazyka či dva rozdílné přístupy k publicistice Karla Čapka a Jaroslava Durycha? Dumáte nad etikou výzkumu a nad tím, zda smí věda úplně všechno?

Pokud vás zmíněná témata oslovila a chcete si o těchto otázkách podiskutovat s vědeckými pracovníky Ostravské univerzity, srdečně zveme na první Science Café maraton Ostravské univerzity! Přednášky v rámci tohoto maratonu startují v sobotu 1. listopadu 2014 v 10 hodin v obchodním centru NOVÁ KAROLINA na ulici Jantarová 3344/4 v Ostravě. Nabízíme 9 přednášek, které „poběží“ tento sobotní maraton za sebou až do 19 hodin. Každý návštěvník tohoto maratonu dostane kafe a zákusek…

Science Café umožňuje setkávání vědců a veřejnosti, můžete se zeptat na cokoliv, co vás na dané téma zajímá a sdílet zajímavé poznatky vědy a výzkumu společně s vědci populární a zajímavou formou, která vás rozhodně bude bavit!

Podrobný program přednášek i s anotacemi

V případě dotazů, prosím, kontaktujte:
Ing. Lucie Malá
E-mail: lucie.mala@osu.cz