Průvodce prváka 2015

Autor: , 30. 9. 2015

Tento článek se týká akademického roku 2014/2015. Informace o Průvodci 2016 najdete na: http://alive.osu.cz/pruvodce-studenta-cesta-studiem-bez-prusvihu/.


PRVÁKŮV PRŮVODCE UNIVERZITOU vám pomůže se zorientovat v akademickém i studentském životě. FOTO: Alžběta Sklářová, imatrikulace prváků PřF

Milí prváci!

Studenti Ostravské univerzity pro vás připravili PRŮVODCE PRVÁKA pro akademický rok 2014/2015, abyste do začátku studia skočili nejen se vší jedinečnou osobní grácií, ale i sociointelektuálním komfortem, který se před vámi na akademické půdě nově otevírá.

Průvodce prváka najdeš zde:

Průvodce prváka

V průvodci naleznete informace o tom, jak to na vaší univerzitě chodí (např. studijní agenda, portál OU), o systému registrací a zápisů (systém studia), o studijním oddělní – vydávajícím potvrzení o studiu, přijímajícím žádosti všeho možného druhu, např. žádost o změně tématu bakalářské práce, uznání kreditů, přerušení studia, odpuštění poplatků atd. Dále se dozvíte, co vše je třeba udělat k zdárnému zakončení semestru respektive ročníku (zkouškové období, termíny, vykonání zkoušky či zápočtu, mezní počty kreditů), něco o „Céčkových“ předmětech, studiu v zahraničí, univerzitní knihovně, prodejně skript, sportovním a kulturním vyžití, ubytování na kolejích, studentských organizacích, stravování (menza). Získáte také dobré rady a tipy pro lepší provozní i volnočasovou orientaci (např. doprava, kluby, restaurace, akce, festivaly atd.). Všechny tyto informace, které vám pomohou zpestřit každodenní studentský život v Ostravě, jsou obohaceny o bohatý obrazový materiál.

Pokud máte jakékoliv individuální dotazy nebo si zkrátka s něčím nevíte rady, tak my vám více než rádi se vším pomůžeme. Obrátit se na nás můžete na FB: www.facebook.com/PrvniPomocPrvakumOu či na mailu: skas@osu.cz.

Příručku pro vás připravili členové Studentské komory akademického senátu Ostravské univerzity (www.skas.osu.cz) ve spolupráci se Stavovskou unií studentů (www.susostrava.eu)

Vaše SK AS OU

text zpracovala Tereza Čapandová