Studuj, co tě baví. Studuj Ostravskou!

Autor: , 20. 2. 2017

Inspirativní osobnosti, individuální přístup ke studentům, bohatý studentský život, moderní zázemí a také – světe div se – samotná Ostrava. To jsou jen některé z důvodů, proč jít studovat na Ostravskou…


Existuje nespočet důvodů, proč jít studovat na Ostravskou. Třeba samotná Ostrava a možnosti, které nabízí.

Ostravská univerzita je mladá, dynamická a rozmanitá vysoká škola, která nabízí téměř 350 studijních oborů na 6 fakultách (Lékařská, Filozofická, Pedagogická, Přírodovědecká, Fakulta umění a Fakulta sociálních studií).

Na každé z fakult najdete osobnosti – ať už jde o lékaře, historiky, matematiky nebo umělce – kteří nejen že jsou špičkou ve svém oboru, ale jsou zároveň inspirativní a otevření lidé se smyslem pro kreativitu. Právě tito lidé jsou hnacím motorem univerzity a tvoří její jedinečnou přátelskou atmosféru.

Díky nim se můžeme pyšnit skutečně individuálním přístupem ke studentům a širokou podporou těch, kteří mají své vize – ať už v oblasti vědy a výzkumu nebo ve společenské a kulturní oblasti. Pro studenty také aktivně vyhledáváme i další příležitosti (stáže, moduly, praktické kurzy apod.), které umožňují rozšířit si obzory, zvýšit svou kvalifikaci a s ní i svůj potenciál na trhu práce.

Navíc Ostrava se za posledních pár let změnila k nepoznání – namísto industriální aglomerace je z ní studentské město (vždyť 10 % všech obyvatel Ostravy jsou studenti!), které žije kulturou. Denně se nabízí divadelní představení, koncerty a výstavy umělců regionálního i světového rozměru a nespočet specifických akcí, které pořádají místní skupiny kulturních nadšenců.

Ostravská univerzita toto portfolio významně doplňuje a podporuje. Stojí za několika akcemi v regionu, například Ostravská Noc vědců nebo happening Jsme Ostravská!, naši studenti pak pořádají vyhlášený několikatisícový Majáles, jeho podzimní variantu Kolejáles, plesy, sváteční trhy, cestopisná setkání a mnoho dalšího. Navíc pro naše studenty zajišťujeme slevy na kulturní a společenské akce (kina, divadla, koncerty apod.), sport (program TEP, v rámci kterého jsou některé sporty nabízeny i zdarma) i vzdělávání.

Věříme, že i prostředí formuje člověka, proto je drtivá většina budov Ostravské univerzity po rekonstrukci a v plánu jsou i další projekty rekonstrukce nemovitostí i vybavení. Nabízíme nejen příjemné prostředí, ale také špičkové vybavení vědecko-výzkumných laboratoří. S tím souvisí i naše snaha co nejvíce procesů řešit prostřednictvím internetu namísto fyzicky, proto i přihlášky se u nás podávají výhradně elektronicky

Důvodů, proč studovat na Ostravské univerzitě, je mnohem více. Genius loci tohoto místa však nejde dobře popsat slovy – jak říká rektor univerzity, profesor Jan Lata: „Milovat Prahu je snadné – je krásná. Ale Ostravu musíte poznat.“

 

e-prihlaska

Související články: