„V dnešní době fotí prakticky každý, ale co se za fotkou skrývá, jak dosáhnout lepších snímků nebo jak fotografie správně upravit už není samozřejmost,“ říká dr. Jan Miklín z Katedry fyzické geografie a geoekologie Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity, který nový předmět připravil a bude vyučovat (jeho fotografické portfolio).
Vážným zájemcům o focení tento předmět nabídne teoretické základy z techniky i kompozice, praktické ukázky editace a zpracování fotografií, a součástí budou i přednášky fotografů – hostů na různá specializovaná témata, třeba astrofotografii nebo focení přes mikroskop. Těšit se můžeme třeba na Petra Jana Juračku, jehož výklad musí zaujmout opravdu každého.
Předmět najdete pod zkratkou KFG/FOTOP, je za tři kredity a u všech oborů patří do kategorie C, tedy volitelných předmětů. Více informací o tomto novém předmětu: Přírodovědecká fotografie.