Přijďte na vernisáž výstavy česko-polských vztahů

Autor: , 13. 11. 2015

„Sousedé blízcí či vzdálení? Česko-polské vztahy v průběhu staletí“ – tak zní název výstavy, která bude k vidění ve foyer multifunkční auly Gong už od pondělí 16. listopadu.


Výstava při jejím pražském zahájení.

Česko-polské vztahy v průběhu staletí je putovní výstava, která v pondělí 16. listopadu zakotví ve foyer auly Gong v Dolní oblasti Vítkovic. Navštívit ji můžete až do 24. listopadu.

„Nenechte si ujít možnost shlédnout tuto zajímavou výstavu, která je významným kulturním počinem v rámci česko-polské spolupráce. Autorem libreta výstavy je přední polský historik prof. Marek Cetwiński, který na jedenácti tabulích představuje stěžejní okamžiky více než tisícileté historie česko-polských vztahů. Ztvárnění expozice se ujala prestižní varšavská výstavní projektová kancelář Adama Orlewicze. Přijít můžete každý den od 8 do 18 hodin,“ uvádí Jana Bolková z Filozofické fakulty OU.

Záštitu nad touto výstavou převzal Janusz Bilski, generální konzul Polské republiky v Ostravě a participovali na ní Nadace Silva Rerum Polonarum ve spolupráci s Filozofickou fakultou Ostravské univerzity v Ostravě, Wydział Filologiczno-Historyczny Akademii im. Jana Długosza v Częstochowé a Ministerstvo kultury a národního dědictví Polské republiky.

Související články: