Přednáška: Úskalí předvolebních debat

Autor: , 17. 3. 2017

Zveme vás na přednášku s názvem Volební zpravodajství ČT ve službách veřejnosti aneb Úskalí předvolebních debat, která se bude konat 23. 3. 2017. Vystoupí např. Václav Moravec nebo Zdeněk Šámal.


Předvolební debaty. Přehlídka politiků, jejich názorů nebo spíše postojů, které považují za praktické v době, kdy se lidé rozhodují, koho volit.

O přípravě a realizaci těchto debat, jejich dramaturgických možnostech, zákonitostech pro různé druhy voleb a také o divácké odezvě budou diskutovat významní hosté a odborníci na půdě Filozofické fakulty Ostravské univerzity ve čtvrtek 23. března 2017 od 10 hodin v místnosti E 304 (ulice Reální v centru Ostravy).

Na přednášce Úskalí předvolebních debat aneb Volební zpravodajství ČT ve službách veřejnosti vystoupí moderátor České televize Václav Moravec, ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal a vedoucí redaktorka zpravodajství Televizního studia Ostrava Gabriela Lefenda. K tématu se vyjádří také Vít Horák z Katedry sociologie Filozofické fakulty Ostravské univerzity a moderátor a zahraniční zpravodaj norské veřejnoprávní televize NRK Ole Torp. Časový harmonogram akce i plakát najdete níže.

Srdečně zveme všechny, kteří si chtějí rozšířit obzory a dozvědět se, jak vypadá zákulisí příprav předvolebních debat. Kvůli omezené kapacitě místnosti si prosím rezervujte své místo na emailu katerina.chocholova@osu.cz.

10:00               Příprava a realizace předvolebních debat, dramaturgické možnosti a zákonitosti, koncepce debat pro různé druhy voleb, význam debat a divácká odezva – ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal, moderátor Václav Moravec, vedoucí redaktorka zpravodajství TS Ostrava Gabriela Lefenda

11:10–11:20     Přestávka

11:20-11:40     Předvolební debaty jako performativní akt – Vít Horák z Katedry sociologie Filozofické fakulty Ostravské univerzity

11:40-12:00     Volební zpravodajství v zahraničí – Ole Torp moderátor a zahraniční zpravodaj norské veřejnoprávní televize NRK

12:00-12:30     Diskuse