Portugalština pro veřejnost

Autor: , 3. 7. 2020

Katedra romanistiky FF OU otevírá další běh úspěšného modulu Portugalština: jazyk, reálie, kultura I. a II.


Momentka v Lisabonu. Je tu s námi i Honza N., absolvent portugalštiny na OU z doby před několika lety, který nás našel přes facebookovou stránku modulu. Vpředu ve žlutých šatech: hlavní průvodkyně expedice dr. Petra Svobodová (FF UK, FF UPOL).

Tento modul není jen o výuce jazyka, je také o poznání kultury a života v portugalsky mluvících zemích. Letos se otevírá už třetí běh, a tak jako v předchozích letech, zveme do modulu všechny zájemce z řad veřejnosti, kteří mají chuť naučit se základy portugalštiny, zjistit něco o portugalské gastronomii, kultuře, historii a tradicích Portugalska či Brazílie. V kurzu si posluchači rozšíří své znalosti také o portugalskou a brazilskou hudbu, film či architekturu, seznámí se s fenomény jako je brazilská capoeira nebo portugalské fado.  Po ukončení modulu absolventi dosahují jazykové úrovně A2, přičemž kvalitní základy jazyka získají i díky lekcím s rodilým mluvčím.

Portugalština: jazyk, reálie, kultura I. je určena těm, kteří dosud nemají žádné základy portugalštiny. Navazující modul Portugalština: jazyk, reálie, kultura II. je určen posluchačům, kteří si již osvojili základy jazyka. V rámci obou modulů se konají různé kulturní akce, přednášky, výstavy, setkání s velvyslancem Portugalska, degustace vín, společné večeře s portugalským lektorem… Modul je vyučován pod katedrou romanistiky, mezi lektory jsou proto zkušení vyučující, kteří každoročně i se svými studenty navštěvují portugalsky mluvící země. Cíl je jasný: ať portugalština na OU co nejvíc žije. Přidejte se k rozšiřující se komunitě @portugalstinaOU

Do modulu se mohou zapsat zájemci z řad veřejnosti, stačí si podat přihlášku do 20. srpna. Cena modulu pro začátečníky je 8000,-, výuka trvá dva semestry (jeden rok) a lekce se konají jednou týdně, vždy v odpoledních hodinách. Do modulu Portugalština: jazyk, reálie, kultura II. se podávají přihlášky do 19. srpna a cena je 6000,-.

Modul je realizován ve spolupráci s Portugalským centrem v Praze – Instituto Camões.