Po stopách ostravského gestapa s Radomírem Seďou

Autor: , 10. 7. 2020

Existují místa v centru Ostravy, kolem kterých denně chodíme, aniž bychom věděli, že je za války využívala německá tajná policie. Kde přesně ta místa jsou a co se na nich odehrálo, nám na terénní přednášce prozradí historik Radomír Seďa.


Po stopách ostravského gestapa

Ostravská univierzita zve na komentovanou procházku centrem Ostravy: Po stopách ostravského gestapa.

Poštovní ulice, Kuří rynek, Sadová – to jsou místa, která patří mezi ty, jimiž vás 14. července od 18.00 provede historik Radomír Seďa na terénní přednášce s názvem Po stopách ostravského gestapa. Celou výpravu za válečnou minulostí společně zahájíme u Nové radnice. Víte například, kde docházelo k přestřelkám, kde se zatýkalo, nebo které konkrétní domy obývali významní členové gestapa? Kromě těchto a spousty jiných zajímavostí se dozvíte, jaké lokality v ostravském centru jsou spojeny s působením německé tajné statní policie.

Akci pořádá Antikvariát a klub Fiducia a zve na přednášku širokou veřejnost i všechny studenty a zaměstnance Ostravské univerzity, která je partnerem této akce. Vstup je dobrovolný a v případě zájmu o účast si stačí rezervovat místo buďto telefonicky na čísle 596 117 312 nebo osobně v antikvariátu, který najdete na adrese Nádražní 30, poblíž Welcome centra Ostravské univerzity.