PLATO vás vezme do New Yorku východu

Autor: Jan Němček , 24. 8. 2017

Dvě špičkové přehlídky současného umění ve Varšavě a nejstarší muzeum současného umění na světě v Lodži. To jsou cíle prvního poznávacího zájezdu, který pořádá galerie PLATO. Zkušeným průvodcem bude také kurátor a absolvent Ostravské univerzity Jakub Adamec.


Autobusový zájezd se koná o víkendu 23. a 24. září 2017. „Varšava je dnes jedním z evropských center současného umění. Budete mít tedy skvělou příležitost seznámit se s tím nejzajímavějším, co varšavská umělecká scéna nabízí,“ řekl J. Adamec, který pracoval v tamním Českém centru.

Festivalu Warsaw Gallery Weekend se účastní desítky nezávislých galerií, které zdarma nabídnou bohatý výstavní program a speciální projekty. Otevřeno mají často do nočních hodin. Souběžně se ve varšavském Paláci kultury a vědy koná mezinárodní přehlídka NOT FAIR – evropské galerie představí díla vybraných současných umělců.

Jakou galerii, klub, restauraci či další zajímavé místo ve Varšavě máte navštívit, vám doporučí právě J. Adamec společně s překladatelkou Annou Radwan-Żbikowskou. „Ne nadarmo se Varšavě říká New York východu,“ dodal kurátor PLATO Jakub Adamec. Druhý den zájezdu se přesunete do Lodže, kde navštívíte Muzeum Sztuki w Łodzi. Nejstarší muzeum moderního umění na světě má cenné sbírky z 20. a 21. století a samosebou skvělý výstavní program.

Účastníci zájezdu přenocují v moderním hostelu přímo v centru Varšavy. Cena zájezdu je 1600 Kč, zahrnuje dopravu i ubytování se snídaní ve čtyřlůžkových pokojích (za příplatek je možné spát ve dvojlůžkových). Přihlásit se můžete do pátku 8. září!  Přihlášku a podrobné informace najdete na www.plato-ostrava.cz.