Nově založené divadelní studio OU WAY nabízí studentům Ostravské univerzity praktické nahlédnutí do divadelní práce. Lekce odhalí způsob práce herce a pedagoga uměleckých předmětů. Jednotlivé hodiny budou věnovány oblastem potřebným k práci na jevišti a k pedagogické průpravě vedení umělecky zaměřených předmětů (rétorika, veřejné vystupování, nonverbální komunikace, práce s trémou). V rámci práce na technice jevištní mluvy a jevištního pohybu prozkoumáme možnosti našeho těla a hlasu. Zkusíme objevit hranice naší fantazie a využít ji v improvizačních cvičeních. Projdeme si základy tvorby jevištní situace a hereckých gagů. Sáhneme také do možností nonverbálního divadla a pantomimy. Získané dovednosti převedeme do práce s básní nebo dramatickým textem. Ať už s textem autorským, textem spojeným se studiem vašeho oboru nebo společně vybraným. Divadelní studio může nabídnout také přípravu pro recitační přehlídky nebo soutěže.
Divadelní lekce jsou určeny pro studenty se zájmem o divadlo, o hereckou, režijní a pedagogickou práci.
Délka lekce: 90 minut
První schůzka, na níž se domluví další podrobnosti, pravidelné časy a dny proběhne 1. 10. v 17 hodin v učebně G511 na Mlýnské ulici.
Kontakt: hyskova.karolina@seznam.cz
Karolína Hýsková, vedoucí studia
Absolventka hudebně-dramatického oboru na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo na Slezské univerzitě v Opavě. Během svého studia hostovala v Komorní scéně Aréně, v Divadle Jiřího Myrona, v Divadle loutek, v Moravském divadle v Olomouci a ve Slezském divadle v Opavě. Od sezóny 2014/2015 byla členkou Divadla Šumperk, kde ztvárnila na 25 rolí. Mezi ty nejzásadnější patří Jenůfa, Manon Lescaut nebo Julie. S televizní prací má zkušenosti skrze seriál Rozsudek (ČT1) nebo Ulice (TV Nova). Vedení divadelních a pohybových dílen se věnuje od roku 2010 v rámci workshopů pro vysoké školy, letní tábory, kulturní střediska a taneční skupiny. Pravidelně se vzdělává na workshopech zpěvu, tance a herectví. V Šumperku založila taneční skupinu CaRolling věnující se tanečnímu stylu street dance. Moderovala divadelní týdeník na Tip rádiu. Zpívá v kapele Kompaktní risk. Od září 2018 je členkou souboru Divadla loutek a hostem Divadla Mír a Slováckého divadla v Uherském Hradišti.