OU navázala další spolupráci

Autor: , 21. 5. 2015

„Byla to láska na první pohled,“ vtipkuje člen týmu HUB Ostrava, coworkingového centra, které se nově stalo partnerem Ostravské univerzity.


Docent Roman Maršálek a profesor Vladimír Baar, oba z Přírodovědecké fakulty se na Science Café v HUBu Ostrava podívali na společné téma - Voda - každý z jiného úhlu pohledu.

„Když jsem se poprvé potkal s Adamem Soustružníkem (vedoucí PR a marketingu Ostravské univerzity – pozn. red.), prakticky hned jsme byli domluvení na spolupráci,“ vzpomíná David Mírek, který v ostravské pobočce HUBu pracuje.

„Vysokoškoláci jsou často aktivní lidé s dobrými nápady, a my jim můžeme nabídnout jednak zázemí kanceláří a zasedacích místností, ale hlavně místo, kde potkají podobně smýšlející lidi, kteří mohou jejich projekt posunout,“ vysvětluje souvislost HUBu Ostrava s Univerzitou a dodává, že v takovém prostředí se výsledky nesčítají, ale násobí.

HUB pro své členy i veřejnost pořádá vzdělávací přednášky a workshopy, což je dalším z průsečíků těchto dvou organizací.  „Ostravská univerzita má také za cíl vzdělávat a vychovávat tvůrčí lidi, proto jsme rádi, že tato symbióza funguje,“ říká Adam Soustružník, který spolupráci inicioval.

V HUBu Ostrava se nově konalo i včerejší Science Café a vzhledem k úspěchu, který prostor sklízel jak u návštěvníků, tak u přednášejících, se bude spolupráce dále prohlubovat.

„Chceme ukázat studentům i akademikům možnosti takové spolupráce a k podobným účelům uzpůsobit i některé naše univerzitní prostory,“ plánuje do budoucna Adam Soustružník.

Foto: Ing. Beáta Sklářová

Související články: