Žádné meruňky a hrušky, ale pořádná nálož ostravské hudby, gastronomie, umění i zábavy pro celé rodiny.
Možná už jste si všimli, co se v posledních letech děje s Ostravou: jak čím dál více prorůstá mladými lidmi, kteří tvoří – ať už módu, umění nebo gastronomické zážitky. Festival Ostravský Kompot je všechny spojí „pod jednou střechou“ Trojhalí Karolina, a to už tuto neděli 21. 5. 2017.
Ostravský Kompot (značka OK) nabídne například koncerty BUTY, Filip M., JazzCake, Boris Band Combination nebo Patrika Kee. Bude to příležitost pomazlit se se svými chuťovými buňkami – ať už vás láká porubský banánový Bubba chléb, veganská kouzla od Black Kale nebo cupcakes ze Sladkého království. A pokud potom budete potřebovat o číslo větší kus oblečení, pořídíte taky rovnou na místě: poznáte ostravské tvůrce originálních oděvů i šperků. A pro šikovné ruce zde také worskhop recyklace porcelánu pod vedením Moment – dobročinného second handu. Nudit se nebudou ani děti, i pro ně je připraveno sportovní, kulturní i tvořivé vyžití.
Celodenní program bude nabitý aktivitami a netradiční výstavou historických fotografií Ostravy, industriálních fotografií skupiny URBEX OVA a výstavou fotografií z celého světa z ptačí perspektivy Radima Kolibíka – „světem s dronem“. A nepřijdete ani o hokej! Naopak, v Trojhalí bude zápas promítán na velkoplošné obrazovce.
Festival plánuje velkolepé a originální zahájení. „Pomocí lidského řetězu dlouhého přes 2 km propojíme vrcholek ostravské radnice a Trojhalí Karolina. Z vrcholku radnice pošle pan primátor sklenici kompotu, která poputuje do Trojhalí, kde ji pan hejtman povolí a paní hejtmanová otevře a tím festival zahájíme. Podle předběžných propočtů nás musí být 1407, abychom to zvládli tichou poštou. Zúčastnit se samozřejmě mohou i neOstraváci,“ píše se na webu festivalu. Přidejte se do řetězce a pomozte propojit Ostravu i vy – a to nejen na této symbolické úrovni! Více info o živém řetězu najdete zde.
To je jen stručný výčet toho, co se tuto neděli nabízí, více informací o programu Ostravského Kompotu najdete na webu ostravskykompot.cz, na facebookové stránce akce nebo facebookové události letošního ročníku.  Tak neváhejte vzít rodinu i přátele z dalších koutů republiky a ukažte jim, co všechno se v Ostravě děje, jak doopravdy chutná, zní a vypadá.
A na místě nebude chybět Ostravská univerzita, která také fandí mladým ostravským projektům a aktivním lidem. „Je skvělé, že jde město kupředu a akce tohoto typu tomu velmi pomáhají. I my se snažíme přispět k tomu, aby lidé viděli skutečnou, novou tvář Ostravy,“ říká tiskový mluvčí univerzity Adam Soustružník a dodává, že i poslední kampaň univerzity zacílená na uchazeče, která nesla název Black is full of colours, měla právě tento cíl.
Na stánku Ostravské univerzity budete moci soutěžit o mikiny, nicknacky, podsedáky a další dárky v originálním designu Jsme Ostravská! a také se dozvědět, co všechno univerzita pro město dělá: akce jako Jsme Ostravská!, Noc vědců nebo Sraz absolventů mají právě tohoto společného jmenovatele.
Těšíme se na vás, přijďte s námi zavařit a propojit Ostravu!