Kromě OU bude mít na veletrhu své zastoupení také nakladatelství Karolinum Karlovy univerzity, Masarykova univerzita a Univerzita Palackého v Olomouci. Svou produkci budou prezentovat nejrůznější nakladatelství a kulturně-vzdělávací instituce, nabídka titulů tak bude opravdu široká. Namátkou vybíráme například nakladatelství Host, nakladatelství Academia, nakladatelství Druhé město, Portál, Nová Akropolis a řada dalších. Celkem je přihlášeno 43 vystavovatelů. Řada z nich nabízí knihy za zvýhodněné veletržní ceny, včetně Ostravské univerzity, která nabídne všechny vybrané tituly s 20% slevou. Na svém stánku bude mít výběr z celé řady vědních oborů, publikace ryze odborné i populárně-naučné, přístupné široké veřejnosti. OU se bude na veletrhu prezentovat s publikacemi z oblasti psychologie, pedagogiky, sociologie, umění, filologie, historie, filozofie, ale i z oboru lékařství a přírodních věd. Držitelé čtenářského průkazu Knihovny města Ostravy nebo Moravskoslezské vědecké knihovny, si mohou nárokovat také levnější vstupné.
Součástí veletrhu je rovněž doprovodný program v podobě autogramiád, autorského čtení, besed a setkání s autory či představení literárních novinek. Popularitu veletrhu mezi návštěvníky zvyšuje i skutečnost, že jej každoročně navštíví i několik předních českých literátů a lingvistických odborníků.  V letošním roce to je například Michal Viewegh, Arnošt Vašíček, Aleš Cibulka, Marie Hakenová-Ulrichová, Dora Čechová a mnoho dalších.

1. – 8. března, Výstaviště Černá louka Ostrava, cena vstupného: studenti 50,-, dospělí 80,-, vstup od 10 hodin.