Olympijské parky letos v Ostravě slibují velkou slávu a Ostravská univerzita u toho nebude chybět. Od soboty 6. 8. 2016 až do konce Olympiády 21. 8. 2016 bude na Masarykově náměstí probíhat program Katedry studií lidského pohybu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.
Katedra i s ní spojené Centrum diagnostiky lidského pohybu jsou v oblasti kinantropologie českou špičkou, proto pokud vás zajímá sport, biomechanika lidského pohybu, prevence zranění nebo novinky ve výzkumu v oblasti běhu, gymnastiky, cyklistiky nebo volejbalu, neváhejte se na barevném stánku Ostravské univerzity přímo na náměstí zastavit.
„Pomocí bio-impedačního přístroje návštěvníkům můžeme provést analýzu tělesného složení – tedy kolik procent tvoří tuky, kolik svaly – a to i v jednotlivých částech těla. Lidé si taky budou moci změřit mechanický výkon dolních končetin a výšku skoku pomocí přístroje FITRO Jumper. Velmi zajímavé jsou také programy, se kterými při výzkumu pracujeme (například Qualisys, Visual3D) – budou zde výzkumníci, kteří lidem ukáží, jak se vytváří lidský model a jak probíhá měření na konkrétním vědecko-výzkumném projektu,“ uvádí Jiří Skýpala z Katedry studií lidského pohybu.
A pro všechny návštěvníky bude připraveno také posezení v lehátkách OU, kde si budou moci přečíst nejnovější vydání tištěné varianty živého magazínu OU@LIVE!
„Díky spolupráci s vrcholovými sportovci a špičkovými vědci například z USA máme tu možnost dělat naši práci na nejvyšší úrovni. A taky máme to štěstí, že osazenstvo naší katedry jsou nejen vynikající výzkumníci, ale také skvělí akční lidé – právě díky této kombinaci můžeme veřejnosti nabízet takový program,“ uvádí docent Daniel Jandačka, vedoucí Katedry studií lidského pohybu.
Srdečně vás zveme nejen na program Katedry studií lidského pohybu na Masarykově náměstí, ale také na další body programu Olympijských parků v Ostravě – třeba právě dnešní zahájení, které vyvrcholí show Dana Nekonečného.
Více informací o otevírací době parků i programu najdete na webu Olympijského parku Ostrava. O Katedře studií lidského pohybu se pak dozvíte více na webu a sledovat ji můžete také na Facebooku.