2. dubna od 10 do 19 hodin se mohou návštěvníci OC Forum Nová Karolina těšit na několik workshopů, které zaujmou děti i dospělé. Veřejnost se bude rovněž moci seznámit s aktivitami a činnostmi, zaměřenými na osoby s autismem, jako jsou Snoezelen aktivity, malování nebo výroba hudebních nástrojů. K vidění bude i přehlídka pomůcek pro práci s osobami s autismem. Na místě budou také odborníci, kteří v případě zájmu lidem poskytnou jakékoli informace.
Tím ovšem akce k Mezinárodnímu dni autismu nekončí. Už 8. dubna proběhne na Ostravské univerzitě mezioborová konference s názvem „Autismus – od dětství do dospělosti“. Účastníky provede „životem osoby s autismem“, a to od zjištění, že s dítětem není něco v pořádku, přes stanovení diagnózy, předškolní a školní věk až do dospělosti. Pozvání na konferenci přijali významní odborníci na problematiku autismu, např. pan profesor MUDr. Ivo Paclt, CSc., z psychiatrické kliniky 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy. O konferenci byl mimořádný zájem a v tuto chvíli je beznadějně obsazena.
Závěr aktivit k Mezinárodnímu dni autismu obstará charitativní koncert na podporu osob s autismem 11. 4. 2015 v OC Forum Nová Karolina od 16 do 19 hodin. Zahraje kapela Rytmy, jež se skládá z handicapovaných umělců, představí se Lidová konzervatoř a Múzická škola Ostrava a jako zlatý hřeb večera vystoupí skvělá kapela MychakBand, kombinující rock s prvky funky a folklóru. Vstup na koncert je zdarma. A přijdete-li v modrém, svou přítomností podpoříte osoby s autismem.
plakáty-autismus