„V Ostravě doposud žádné Informační centrum pro mládež není, rozhodli jsme se jej vytvořit v prostorech Střediska volného času Korunka v Porubě s vizí, že dáme šanci mladým lidem, aby měli možnost se ‚vyřádit’ se svými nápady a zároveň jim podáváme pomocnou ruku,“ uvádí Mgr. Adéla Grodová, vedoucí pracovnice centra.
Centrum je příležitostí pro mladé aktivní lidi, kteří zde mohou tvořit a realizovat své sny – pořádat akce, přednášky, workshopy, prezentovat své zkušenosti ze zahraničí nebo uspořádat výstavu fotografií. Mladí nadšenci tak mají možnost zviditelnit sebe a svou práci a zjistit, jaký je o jejich tvorbu zájem.
Veškeré své prostory nabízí studentům zdarma, a to nejen k pořádání akcí, ale také třeba k přečtení knihy v křesle nebo využití internetu, který zde bude k dispozici. A fantazii se zde meze nekladou – pokud máte i další nápady, jak prostor centra využít, neváhejte se tam přímo zastavit v otevírací době, kterou najdete pod článkem.
Kromě svých prostor a otevřeného přístupu centrum nabízí také poradenství v oblasti studia v zahraničí. „Každé pondělí a čtvrtek je k dispozici studijní konzultantka z DreamFoundation, která studentům pomáhá zprostředkovat studium na zahraničních univerzitách,“ dodává Adéla Grodová. Více informací najdete v letáku přiloženém pod tímto článkem.
Ostravské Informační centrum pro mládež se otevře letos v dubnu. První akce proběhne v sobotu 22. 4. 2017 v 13 hodin. Na programu je představení prostor a služeb ICM Ostrava, vernisáž maleb afrických námětů od Lindy Masudové (k dispozici do 18.5.2017) a představení YOGI her pro děti a dospělé. Centrum vzniklo pod záštitou Národního informačního centra pro mládež, které je přímo řízené Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Sídlí na adrese Bohuslava Martinů 17 v Ostravě-Porubě ve Středisku volného času Korunka.