Oslavy naší planety Země byly plné zábavy i poučení

Autor: , 25. 4. 2016

Den Země se koná každoročně 22. dubna, je věnován Zemi a slaví se na celém světě. Je to nejen oslava naší planety a jara, ale také ekologicky motivovaná akce, která vzdělává hrou i soutěžemi. Ukazuje, jak důležitá je ochrana životního prostředí.

Všechny katedry Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity na letošním Dni Země v Komenského sadech v Ostravě připravily pro návštěvníky této akce bohatý program interaktivních soutěží a her například na témata živlů kolem nás, kompostovatelné bioplasty, klima a počasí, biofyzika, přírodní katastrofy, palmový olej, čokoláda, příroda v ohrožení a mizející druhy na Zemi, biofyzika kolem nás, složení Země, horniny, půda i voda na Zemi nebo také zábavné programování.

Den Země PřF OU očima fotografky Alžběty Sklářové: