Orientbier: pivní běh Ostravou čeká už 63. „ročník“

Autor: , 8. 11. 2016

Pivní běh, který má tradici starší než sama univerzita. To je Orientbier, který vznikl jako tradice studentů z hladnovských kolejí. 16. listopadu 2016 se poběží už 63. „ročník“, nebo spíše semestrník. Tak hurá do masek!

Pivní běh Orientbier se dočká svého 63. semestrníku.

„Přijďte něco udělat pro své tělo a vypít si krásné ceny,” lákají organizátoři akce na facebookové události Orientbieru vol. 63. Orientbier je tradiční pivní běh Ostravou, který dvakrát ročně organizují studenti z hladnovských kolejí. Letošní Orientbier má pořadové číslo 63, tato tradice je tudíž více než 30 let stará.

Jeden z prvních Orientbierů (na podzim 1989) běžel i současný děkan Pedagogické fakulty, docent Tomáš Jarmara (jeho vzpomínkové povídání najdete na výročním webu www.25.osu.cz). Jedná se o soutěž týmů, která spočívá zejména ve fyzické výdrži: soutěžící totiž běží okruh, který spojuje 10 hospod a v každé z nich si dají pivo, aby získali razítko z každého stanoviště a mohli tak vyhrát.

Máte-li chuť se zúčastnit, stačí přijít ve dvou až pětičlenném týmu 16. 11. 2016 na Kuří rynek (Jiráskovo náměstí v centru Ostravy) v 15.30 (ideálně v maskách, nejlepší maska bude náležitě odměněna), zaregistrovat se (zápisné činí 50 Kč) a pak vyrazit vstříc svému osudu. Piva se v hospodách pivoběžci platí sami a vypité pivo v každé z hospod si nechají potvrdit přisedící kontrolou. Pánové jich musejí zdolat 10, u dam stačí zapsat 7 kousků.

Na afterparty v Hudebním bazaru (pověstný ostravský hudební klub s dlouholetou tradicí i neopakovatelnou atmosférou) pak budou vyhlášeni vítězové, předány ceny a oslaveni přeživší.

Orientbier je pojítkem ve studentském dění mezi minulostí a přítomností. To, že je tady už přes 30 let, dokazuje, že předchozí generace studentů od těch současných nebyla zase až tak odlišná, jak občas slyšíme… Tak přijďte zažít to, co bavilo i generaci vašich rodičů!

Seznam hospod a další aktuální informace najdete na facebookové události akce.

Pivní běh Orientbier se dočká svého 63. semestrníku.