„Přijďte něco udělat pro své tělo a vypít si krásné ceny,” lákají organizátoři akce na facebookové události Orientbieru vol. 63. Orientbier je tradiční pivní běh Ostravou, který dvakrát ročně organizují studenti z hladnovských kolejí. Letošní Orientbier má pořadové číslo 63, tato tradice je tudíž více než 30 let stará.
Jeden z prvních Orientbierů (na podzim 1989) běžel i současný děkan Pedagogické fakulty, docent Tomáš Jarmara (jeho vzpomínkové povídání najdete na výročním webu www.25.osu.cz). Jedná se o soutěž týmů, která spočívá zejména ve fyzické výdrži: soutěžící totiž běží okruh, který spojuje 10 hospod a v každé z nich si dají pivo, aby získali razítko z každého stanoviště a mohli tak vyhrát.
Máte-li chuť se zúčastnit, stačí přijít ve dvou až pětičlenném týmu 16. 11. 2016 na Kuří rynek (Jiráskovo náměstí v centru Ostravy) v 15.30 (ideálně v maskách, nejlepší maska bude náležitě odměněna), zaregistrovat se (zápisné činí 50 Kč) a pak vyrazit vstříc svému osudu. Piva se v hospodách pivoběžci platí sami a vypité pivo v každé z hospod si nechají potvrdit přisedící kontrolou. Pánové jich musejí zdolat 10, u dam stačí zapsat 7 kousků.
Na afterparty v Hudebním bazaru (pověstný ostravský hudební klub s dlouholetou tradicí i neopakovatelnou atmosférou) pak budou vyhlášeni vítězové, předány ceny a oslaveni přeživší.
Orientbier je pojítkem ve studentském dění mezi minulostí a přítomností. To, že je tady už přes 30 let, dokazuje, že předchozí generace studentů od těch současných nebyla zase až tak odlišná, jak občas slyšíme… Tak přijďte zažít to, co bavilo i generaci vašich rodičů!
Seznam hospod a další aktuální informace najdete na facebookové události akce.

Pivní běh Orientbier se dočká svého 63. semestrníku.

Pivní běh Orientbier se dočká svého 63. semestrníku.