Organizátoři Derby: „Letos vytáhnem atmosféru ještě výš!“

Autor: , 9. 3. 2016

Zápasy v zorbingové kouli a afterparty pro téměř 2 tisíce lidí. Letošní hokejové derby mezi ostravskými univerzitami slibuje více než hokej nabitý skvělou atmosférou! Přečtěte si, co prozradili organizátoři Ostravského hokejového derby.


Ostravské hokejové derby: OU@LIVE fandí Ostravské! Přinášíme rozhovor s organizátory, kteří jsou studenti obou ostravských univerzit. FOTO: Vlaďka Zoubková

Jak to vypadá v zákulisí Derby? Na co se můžete těšit na utkání i na afterparty? Zpovídali jsme pro vás organizátory akce, o které teď mluví celá ostravská studentská obec: Ostravské hokejové derby. Michal (student Lékařské fakulty OU) a Dominik (studuje Ekonomii na VŠB-TU Ostrava) jsou dva ze čtyřčlenného týmu organizátorů, kteří mají všichni jedno společné: hráli (nebo hrají) hokej. Postupně se z nadšených sporťáků ale stávají také schopní manažeři úspěšného projektu – o Ostravském hokejovém derby se už totiž mluví i mimo akademickou obec a zájem lidí stále roste.

Letos se derby koná potřetí. Jak vzpomínáte na první dva ročníky?

Michal: První ročník byl jedno velké překvapení – čekali jsme okolo 1 000 lidí, na které jsme byli organizačně připraveni. Ale ono jich přišlo 4 krát více – byl to nával a my jsme lítali a nestíhali… Ale myslím, že jsme to zvládli zahrát tak, že to nikdo ani nepoznal.

Dominik: Byl to dobrý pocit, ale nevěděli jsme, co dříve dělat – neměli jsme dost pásek na ruce, bylo málo výčepů… Loni už jsme na ten počet byli připraveni a vyprodali jsme celou porubskou halu: přišlo 4500 lidí.

Kolik lidí čekáte letos?

Dominik: Kapacita je stejná jako loni, tedy 4500 diváků. Doufáme, že opět vyprodáme.

Na co kromě hokeje se můžeme letos těšit?

Michal: Chceme atmosféru vytáhnout ještě více nahoru: nové dresy hokejistů, nová trička, mikiny a šály. Taky afterparty bude ve velkém…

Dominik: Při příchodu se každý může nechat pomalovat barvami svého týmu a dostane tleskátko a o přestávkách bude stejně jako loni možnost vyzkoušet si Bumper Game (pro několik šťastlivců, kteří chytí, co do publika hodíme) – tedy zápas v zorbingové kouli.

Co chystáte na afterparty? Kde bude a jak bude vypadat?

Michal: Afterparty bude letos obrovská s kapacitou až 2 000 lidí – propojíme starou menzu a klub Vrtule v areálu kolejí VŠB v Porubě. Bohužel tentokrát nevyšla kapela HEY!!! z Lékařské fakulty OU, která loni byla skvělá. Zahraje DJ Lowa a taky dvojice ženských DJs SHELAX CREW z rádia Helax. A celá afterparty se bude taky nést v duchu derby mezi Ostravskou a Báňskou.

Dominik: Ano, chystáme i speciální drinky a jiné záležitosti pro fanoušky obou univerzit, stejně jako soutěže mezi nimi. Vlastně už v hale bude i soutěž mezi fanoušky: hokejová hala v Porubě má dva vstupy a bary jsou také rozdělené na dvě půlky – takže se mezi fanoušky soutěží, kdo vypije více piva.

To všechno chystáte ve svém volném čase. Co vám to dává?

Dominik: Mi to dalo strašně moc v oblasti komunikace – kam jsem přišel, tam jsem mlčel. Teď už je to mnohem lepší, cítím obrovský posun ve svých schopnostech komunikovat s lidmi, protože neustále někde volám, píšu, mailuju…

Michal: To určitě. A navíc je tady možnost potkat lidi „z byznysu“ – komunikujeme s partnery a sponzory, ale také rektory univerzit a zástupci města. V tom je to taky hodně užitečné.

Když zrovna nepořádáte hokejové derby, co děláte?

Michal: Co stojí za zmínku je třeba to, že jsme Lukášovi (další z organizátorů derby – pozn. red.) pomáhali s Tomorrow Magic – s projektem, který rozjíždí pomocí Green Light (Start-up program na VŠB-TU Ostrava – pozn. red.). Je to web, který vyhledává letenky ne podle destinace, ale podle termínu, kdy můžete letět. Spuštění tohoto webu je naplánované na léto 2016.

Dominik: Zkrátka neřešíte, kam pojedete, ale kdy pojedete – lidi totiž většinou vědí, kdy budou mít volno a Tomorrow Magic jim nabídne ty nejlevnější letenky v zadaných dnech. Můžete zohlednit také počasí v dané destinaci, najít ceny taxíků z letiště do města nebo vyhledat památky. S tím projektem jsme vyhráli jednu z cen, tuším, že to byla cena publika.

Takže taky cestujete?

Michal: Ano, třeba teď v létě jsme projeli Barcelonu-Sardinii-Paříž v partě asi deseti lidí. Dá se to udělat docela levně.

Dominik: Tyhle letenky nás stály celkem tak 4 000, ubytování taky za minimum. Kdo umí hledat, ten najde…

Zní to skvěle. Tak přeji hodně štěstí ve všech vašich aktivitách. Ať derby dále rostou a Tomorrow Magic brzy spatří světlo světa!

Související články: