Jan Fric, student Politické a kulturní geografie a také člen útvaru PR a marketingu Ostravské univerzity, posílá první zprávu z cesty realizované díky projektu Okna vědy dokořán.
„Stockholmská univerzita je v úplně jiné pozici, než ta naše, má obrovský počet místních i zahraničních studentů a těží věhlas z místa, kde se nachází. Ale už po pár rozhovorech bylo jasné, že přece jen řeší podobné problémy, jako my, a tak bude přínosné nechat se inspirovat řešeními, která aplikuje,“ píše na dálku.
Vedle toho byl také svědkem několika událostí pro veřejnost a jednoznačně ta nejzajímavější, kterou měl možnost navštívit, byl den otevřených dveří výzkumné laboratoře na ostrově Askö v sobotu 13. června.
„Den otevřených dveří na Askö se pořádá jednou ročně v červnu a spojuje lehkou turistiku se zážitkovým vzděláváním pro všechny generace. Kromě výletu lodí (žádná cesta na ostrov nevede, jen některé zimy se dá dojet na bruslích nebo na skútru) návštěvník stráví den broděním se v rybářských holínkách, sbíráním vzorků z mořského dna, ovládáním podmořského robota, volným procházením se po celé laboratoři a prohlížením všech možných přístrojů,“ referuje Jan Fric.
Obsáhlejší reportáž z celého pobytu na Stockholm University a výsledcích jeho „výzvědné činnosti“ poskytneme na OU@LIVE během příštího týdne.