Nadační fond Neuron vyhlašuje soutěž, jejímž cílem je podpořit originální a odvážné projekty základního vědeckého výzkumu v oborech: biologie, fyzika, chemie, matematika, medicína, společenské vědy a letos poprvé také computer science. Cílíme na vědce působící v České republice a úspěšné české vědce, kteří se rozhodnou pro návrat ze zahraničí, aby realizovali svůj výzkum zde.
Letošní novinkou je také otevření soutěže pro dvě věkové kategorie: pro žadatele do 33 let, kteří mohou získat 250 000 Kč, a do 40 let s již tradiční finanční podporou 1 000 000 Kč. Celkově tak bude mezi mladé vědce rozděleno 9 milionů korun. Od vzniku fondu bylo v této soutěži rozděleno už 25 milionů korun.
Žádosti se podávají prostřednictvím jednoduchého a stručného webového rozhraní, které bude otevřeno 1. února 2017 (více informací zde), a termín pro jejich vložení je nejpozději do 31. března 2017.
Jaké projekty zvítězily v loňském roce, se můžete podívat zde. Věříme, že i na Ostravské univerzitě dřímou myšlenky, které se mohou stát tahounem (nejen) české vědy.
Držíme palce všem žadatelům z Ostravské univerzity!

Nadační fond Neuron rozdělí 9 milionů korun mezi mladé vědce v České republice.