Začátek akademického roku je význačný nejen pro české, ale i pro zahraniční studenty. Nejspíš o to víc, protože jsou v České republice mnohdy poprvé v životě a chystají se strávit mnoho měsíců v pro ně neznámém městě. I v zimním semestru jsme tyto studenty v rámci Orientation Week přivítali na Welcome Ceremony, abychom jim tento krok usnadnili. Nejprve jsme se v dopoledním běhu seznámili se zahraničními studenty fakult Filozofické, Přírodovědecké a Fakulty umění, následně odpoledne dorazili i studenti fakult Lékařské, Pedagogické a Fakulty sociálních věd.

Událost proběhla v aule na ulici Českobratrská a studenti se zde potkali s několika zástupci Ostravské univerzity. Po studentské hymně Gaudeamus Igitur všechny jménem vedení přivítala prorektorka pro mezinárodní vztahy Renáta Tomášková a zmínila zároveň tipy na výlety a zajímavá místa v Ostravě a okolí. Za Centrum mezinárodní spolupráce vystoupil Richard Conaway s praktickými radami do studentského života, který představil jednotlivé fakultní koordinátory. Zahraniční studenti byli také pozváni na celouniverzitní akce Centra marketingu a komunikace i na aktivity a výlety pořádané studentskou organizací ESN Ostravská.

Pokud tedy na chodbách fakulty nebo třeba na hokejovém derby potkáte cizokrajně vyhlížející spolužáky, dejte se s nimi do řeči a zajděte s nimi na IQač – vzájemné obohacení zaručeno. Přejeme (nejen) zahraničním studentům bezproblémové zvládnutí studijních povinností a ten nejlepší možný pestrobarevný semestr strávený v Ostravě!
Aktivity programu Erasmus+ jsou realizovány s finanční podporou Evropské unie.

Foto: Martin Kopáček